Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wośp
10.01.2013 16:10

WOŚP 2013: Zagra ponad tysiąc zespołów

Artyści nie tylko chcą grać za darmo, ale przekazują też swoje płyty, które licytować można na Allegro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Zagrają nie tylko w Polsce, ale i za granicą podczas 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ostatnie dni przed niedzielnym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla portalu internetowego Fabryka Zespołów niezwykle gorący okres. Codziennie lokalne sztaby organizacyjne WOŚP zgłaszają się z prośbą o znalezienie wykonawców, którzy byliby skłonni zagrać na koncercie w danym mieście.

_ - To działa w obie strony. Generalnie łączymy zespoły muzyczne z lokalnymi sztabami. Naczelną zasadą jest gram w finale, nie biorę kasy. Artyści mogą jedynie liczyć na drobny zwrot kosztów podróży. Ze względu na okres świąteczno-noworoczny, najwięcej zapytań pojawia się w ostatnim tygodniu przed finałem _ - powiedziała na konferencji prasowej prezes Fabryki Zespołów Małgorzata Kaczmarek.

Podczas ubiegłorocznego finału WOŚP na scenach muzycznych wystąpiło 1080 artystów. _ - Patrząc, w jakim tempie przybywa zgłoszeń, myślę, że w tym roku będzie ich znacznie więcej. W tej chwili w naszym banku zespołów WOŚP jest blisko 900 wykonawców _ - dodała Kaczmarek.

Koncerty w ramach 21. finału WOŚP odbędą się również poza granicami Polski - w Anglii, Irlandii, Włoszech, Francji, Belgii czy USA. W Londynie wystąpi m.in. My Riot.

Na finał orkiestry Fabryka Zespołów przygotowała też aukcję charytatywną _ Paczka Pełna Płyt . - Artyści, którzy grają na koncertach WOŚP, ale nie tylko, przysyłają do nas swoje płyty, które można wylicytować na portalu allegro.pl. Aukcja potrwa do 17 stycznia. W ubiegłym roku paczka zawierała blisko 100 płyt _ - wyjaśniła Kaczmarek.

Fabryka Zespołów to platforma muzyczna, która stara się łączyć wykonawców z branżą. Obecnie na portalu zarejestrowanych jest około 5600 zespołów muzycznych. Fabryka Zespołów przeprowadza również eliminacje do największego festiwalu muzycznego w Polsce - Przystanek Woodstock. W ubiegłym roku 780 zespołów wyraziło chęć uczestnictwa w imprezie.

Czytaj więcej w Money.pl
Najważniejsze kobiety Owsiaka Twórca WOŚP w szczerej rozmowie o pracy z żoną i córką oraz o tym, dlaczego nie chce być bratem-łatą dla Woodstockowiczów.
21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Syrenki narodowe z Euro 2012 dla WOŚP 16 syrenek narodowych przygotowanych przez Warszawę na czas mistrzostw Euro 2012 zostało przekazanych dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Przekaż nietrafiony prezent na aukcje WOŚP! Prezenty lubi dostawać każdy, ale nie zawsze obdarowujący trafia w gust obdarowanego.
Tagi: wośp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz