Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nicolas sarkozy
01.03.2012 20:06

Wygwizdany Sarkozy chroni się w barze i... spóźnia na szczyt UE

Dopiero po godzinie przybyła na miejsce policja i umożliwiła szefowi państwa opuszczenie kawiarni - pod osłoną parasoli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy, który przebywał w Bajonnie, w Kraju Basków, musiał schronić się w kawiarni, gdy został zaatakowany przez tłum przeciwników. Incydent był powodem jego spóźnienia na szczyt przywódców UE w Brukseli.

Od początku wizyty Sarkozy'emu, który prowadzi kampanię przed kwietniowo-majowymi wyborami prezydenckimi, towarzyszyły gwizdy i buczenia kilkuset młodych ludzi, wykrzykujących _ Sarko - prezydentem bogatych! _. Okrzyki te zagłuszyły hasła skandowane przez zwolenników szefa państwa, których zresztą zebrało się znacznie mniej.

W tłumie demonstrantów widać było transparenty z portretami najgroźniejszego wyborczego rywala Sarkozy'ego, socjalisty Francois Hollande'a, jednak zdaniem jego sztabu nie atakowali oni prezydenta.

Przed gniewem zebranych, w deszczu ulotek Stowarzyszenia Batera, domagającego się specjalnego statusu dla Kraju Basków, Sarkozy schronił się w kawiarni Bar du Palais. Wściekły tłum zaczął wówczas obrzucać lokal jajkami.

Dopiero po godzinie przybyła na miejsce policja i umożliwiła szefowi państwa opuszczenie kawiarni - pod osłoną parasoli.

Wypowiadając się dla mediów w kawiarni, Sarkozy wyraził ubolewanie z powodu _ niedopuszczalnego zachowania mniejszości _ i sojuszu _ socjalistycznych bojowników z baskijskimi separatystami _. Mówił też o _ chuligańskich zachowaniach _, których sprawcy muszą się pogodzić z faktem, że _ prezydent Republiki porusza się po całym terytorium _ kraju.

Zobacz, jak Sarkozy chowa się barze (franc. Libertad Digital):

Rzeczniczka Sarkozy'ego Nathalie Kosciusko-Morizet oskarżyła socjalistów o zorganizowanie _ ulicznych manifestacji _ przeciwko ubiegającemu się o reelekcję szefowi państwa i zaapelowała o _ przestrzeganie zasad demokratycznej debaty _.

Odpowiedzialny za komunikację z mediami w sztabie Hollande'a, Manuel Valls, potępił _ przemoc pod każdą postacią _ i zapewnił, że w incydenty w Bajonnie (Bayonne) nie był zamieszany żaden socjalistyczny działacz.

Czytaj więcej o Nicolasie Sarkozym w Money.pl
Francuzi rozgryźli Niemców. Chodzi im o... Większość Francuzów ma dobre i bardzo dobre zdanie na temat kanclerz Niemiec Angeli Merkel.
Wielkie zaskoczenie na linii Sarkozy-Cameron Podczas szczytu francusko-brytyjskiego w Paryżu podpisano serię kontraktów ws. przyszłej budowy elektrowni jądrowych w Wielkiej Brytanii.
Izrael zyskał sprzymierzeńca. To ostrzeżenie Kolejny europejski kraj zajął stanowisko w sprawie konfliktu między Izraelem a Iranem.
Tagi: nicolas sarkozy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz