Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

XX Finał WOŚP: Atrakcje orkiestrowych licytacji

0
Podziel się

Czapka kapitańska Tadeusza Wrony i pióro premiera Tuska. Co jeszcze licytuje WOŚP?

XX Finał WOŚP: Atrakcje orkiestrowych licytacji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgnAnlx

Kilkugodzinny pobyt w celi więziennej, dywan, po którym przeszedł Władimir Putin, zwiedzanie tajnego schronu, czapka kapitańska Tadeusza Wrony - to kilka przykładów niecodziennych ofert licytowanych podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał WOŚP odbędzie się 8 stycznia. W tym roku orkiestra gra dla wcześniaków i kobiet ciężarnych z cukrzycą. Za pieniądze zebrane do puszek i podczas licytacji zostaną kupione pompy insulinowe oraz urządzenia do ratowania życia wcześniaków.

Organizatorzy zapowiadają, że w niedzielnej zbiórce weźmie udział 120 tys. wolontariuszy, skupionych w ponad 1,5 tys. sztabów. Na stronie www.aukcje.wosp.org.pl już trwają charytatywne licytacje. Trafiają na nie niecodzienne przedmioty i oferty, m.in. rajdowe porsche Adama Małysza, czapka kapitańska kpt. Tadeusza Wrony, pióro Lecha Kaczyńskiego, bilet na mecz finałowy Euro 2012 w Kijowie, zaproszenie na mecz gwiazd NBA, lodówka pełna lodów, oryginalna torba listonosza Poczty Polskiej.

bEgnAnlz

Premier Donald Tusk na aukcję przekazał zestaw pamiątek: pióro, którym podpisał Traktat o przystąpieniu Chorwacji do Unii Europejskiej, pamiątkowe zdjęcie z tego wydarzenia oraz kalendarz osobisty z noworocznymi życzeniami. W środę premier powiedział, że być może na licytację przekaże także koszulkę piłkarza Kaki z jego autografem.

Zobacz także: ZOBACZ, CO POLACY MYŚLĄ O WOŚP:

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz podarowała miniaturę laski marszałkowskiej, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin młotek sędziowski z podstawką, minister finansów Jacek Rostowski szachy z podpisem na planszy, szef MSW Jacek Cichocki zestaw w etui - pióro i długopis. Minister rolnictwa Marek Sawicki przeznaczy na aukcję złoty statek, który otrzymał w prezencie od Ministra Środowiska i Wody Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

bEgnAnlF

Do akcji włącza się m.in. areszt śledczy na warszawskim Mokotowie. Wylicytować będzie można kilkugodzinny pobyt w celi więziennej połączony z realizacją niektórych punktów porządku wewnętrznego, jak spacer, posiłek oraz zwiedzeniem dostępnych części jednostki.

Tramwaje Warszawskie na aukcję wystawiły tramwaj. Z kolei w niedzielę licytowane będą także części z wycofywanych typów wagonów. Ponadto kwesta odbędzie się w specjalnej linii W, która w niedzielę w godz. 12-20.30 będzie kursować na trasie: Plac Narutowicza - Grójecka - plac Zawiszy - Aleje Jerozolimskie - Most Poniatowskiego - Rondo Waszyngtona - aleja Zieleniecka - Zieleniecka.

Lot policyjnym śmigłowcem, rejs po Wiśle poduszkowcem oraz m.in. trzy zdjęcia przedstawiające policyjnych antyterrorystów podczas ćwiczeń - to atrakcje, które przygotowali policjanci. Lot ma się odbyć nad stolicą na wysokości 100-150 m i ma potrwać ok. 45 minut. Zwycięzca tej aukcji będzie mógł zabrać ze sobą jeszcze trzy osoby; z kolei na poduszkowcu będzie można - razem z osobą towarzyszącą - spędzić ok. 20 minut.

Policja wystawiła też na aukcje kalendarz na 2012 r., w którym zaprezentowano nowoczesny sprzęt policyjny. Z kolei śląscy funkcjonariusze przekazali motocykl marki Honda CBX 750P - to specjalna wersja motocykla, która przez długi czas była jednym z najbardziej charakterystycznych motocykli drogówki.

bEgnAnlG

Wojsko przygotowało m.in. rejs fregatą rakietową, szkolenie górskie z żołnierzami jadącymi do Afganistanu, ekspresowy kurs strzelca wyborowego, lot samolotem CASA oraz skok spadochronowy w tandemie.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wystawi na aukcję piętnastometrowy dywan, po którym w 2002 roku przeszedł wysiadający z samolotu w Poznaniu ówczesny prezydent Rosji Władimir Putin. Dywan był również wykorzystywany w 1998 roku podczas spotkania w ramach Trójkąta Weimarskiego z udziałem prezydentów Niemiec, Francji i Polski. Został specjalnie obszyty i obity metalem, dzięki czemu nawet przy silnym wietrze mocno przylega do podłoża. Gumowany spód umożliwia wykładanie go na mokrym gruncie.

bEgnAnlH

W Szczecinie na licytację zostanie wystawione m.in. zwiedzanie tajnego schronu. Choć mieści się w samym centrum miasta, o jego istnieniu wie niewielu mieszkańców - powiedział wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz. Może to być ostatnia możliwość wejścia do tajnej do tej pory budowli, ponieważ ma być zlikwidowana. Schron wybudowano w latach 80., wykorzystując istniejący schron przedwojenny. Jest żelbetonowy, ma powierzchnię 1600 m kw i składa się z 90 pomieszczeń.

Z kolei wojewoda opolski Ryszard Wilczyński przekazał opolskim wolontariuszom WOŚP m.in. sekstant. _ Sekstant - przyrząd nawigacyjny i jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli żeglarstwa - jest w komplecie z elegancką drewnianą kasetą, na pewno będzie atrakcyjny dla kogoś chcącego wspomóc tegoroczny finał WOŚP _ - ocenił rzecznik wojewody Kordian Michalak.

W niedzielę w Olsztynie pasażerowie komunikacji miejskiej zamiast kupować bilet, będą mogli wrzucić datki do puszki wolontariuszy, którzy mają być w każdym miejskim autobusie. Do akcji włączyli się też lekarze z olsztyńskich szpitali i przychodni, którzy w ramach tzw. białej niedzieli będą oferować bezpłatne badania. Za wsparcie aukcji można będzie przejechać przez centrum miasta tzw. więźniarką, nowym samochodem olsztyńskiego aresztu śledczego.

Fanty m.in. dwie baby pruskie, gipsowe figury o wysokości ok. dwóch metrów, stylizowane na średniowieczne, pogańskie posągi, charakterystyczne dla Warmii i Mazur będą licytowane na scenie głównej na staromiejskim rynku i w domu aukcyjnym.

bEgnAnlI

Przejazd _ pociągiem papieskim _ - darem kolejarzy upamiętniającym pontyfikat Jana Pawła II - oraz szynobusem po części nieużywanej obecnie trasy z Tarnowa do Szczucina to kolejowe atrakcje przygotowane w Małopolsce na niedzielny finał WOŚP.

W pociągu, który będzie kursował od piątku do niedzieli, będzie sprzedawany specjalny kalendarz na 2012 r., a część zysku zostanie przeznaczona WOŚP. Pierwszy kurs ze stacji Kraków Główny do Oświęcimia wyruszy o godz. 4.15 (z powrotem o 6.59).

Z kolei w niedzielę Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie, Fundacja WOŚP oraz Przewozy Regionalne, PKP PLK Zakład Linii Kolejowych w Krakowie i Telekomunikacja Kolejowa zapraszają na przejazd specjalnym autobusem szynowym na trasie Kraków Główny - Tarnów - Żabno - Kraków Główny.

Czytaj więcej o tegorocznym finale WOŚP
Zagrają po raz 20. Zobacz, gdzie ich spotasz Zebrane w tym roku pieniądze będą przeznaczone na zakup urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
33 tys. za motor, którym nie można jeździć Zebrane w tym roku pieniądze będą przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków.
bEgnAnma
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)