Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finał wośp
10.10.2012 17:46

XXI Finał WOŚP zagra dla dzieci i seniorów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas XXI finału w styczniu 2013 roku zagra dla dzieci i seniorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz wyposażenie szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych - * *Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas XXI finału w styczniu 2013 roku zagra dla dzieci i seniorów. *

XXI finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia pod hasłem: _ Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów _ - poinformowała Fundacja WOŚP. Na stronie internetowej: sztaby.wosp.org.pl można już zgłaszać sztaby, organizatorów imprez zamkniętych i organizatorów zbiórek do skarbon stacjonarnych.

Połowa zebranych pieniędzy będzie wykorzystana na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Zakupiony sprzęt medyczny trafi do jednostek opieki zdrowotnej, które mają podpisany kontrakt z NFZ. Fundacja informuje, że w przypadku seniorów pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.

Jak informuje fundacja, zakłady opiekuńczo-lecznicze opieki długoterminowej, które pomagają najciężej chorym seniorom, zgłaszają potrzeby dotyczące podstawowego wyposażenia. Z zebranych środków zostaną zakupione m.in. łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami, materace przeciwodleżynowe, statywy mobilne do kroplówek, ssaki elektryczne i akumulatorowe, pompy infuzyjne i pompy żywieniowe, sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, rowery treningowe.

_ W ciągu minionej dekady obserwujemy postępujące zmiany sytuacji demograficznej. Społeczeństwo się starzeje, upada tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej. Wokół nas żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła _ - zaznacza Fundacja WOŚP.

Podaje ona, że taki cel zbiórki zaakceptowało w badaniach sondażowych 91 proc. respondentów.

Tagi: finał wośp, wośp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz