Notowania

Przejdź na
egipt
09.02.2013 18:37

YouTube w Egipcie zablokowany na miesiąc

Wszystko przez głośny film Niewinność muzułmanów, który w zeszłym roku doprowadził do zamieszek w świecie islamskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Egipski sąd nakazał czasową blokadę serwisu internetowego YouTube w całym kraju. Wszystko przez głośny film _ Niewinność muzułmanów _, który w zeszłym roku doprowadził do zamieszek w świecie islamskim.

Nakręcony prawdopodobnie w Stanach Zjednoczonych niskobudżetowy film przedstawia proroka Mahometa jako oszusta i erotomana. We wrześniu, po tym, jak film pojawił się w internecie, doszło do gwałtownych manifestacji w wielu krajach muzułmańskich. Zginęło w nich ponad 30 osób.

Po zamieszkach administratorzy serwisu YouTube zablokowali dostęp do filmu w kilkunastu krajach, w tym w Egipcie. Mimo to, jeden z Egipcjan wniósł sprawę do sądu, bo uznał, że film powinien zostać całkowicie usunięty, a jego obecność w internecie stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa w kraju.

Egipski sąd zdecydował, że serwis YouTube ma zostać zablokowany na miesiąc. Nie wiadomo na razie, czy wyrok sądu zostanie wykonany. Egipt jest drugim po Pakistanie krajem w którym sąd zdecydował o blokadzie serwisu w związku z filmem _ Niewinność muzułmanów _.

Kilka dni temu sąd w Kairze podtrzymał wyrok śmierci dla siedmiu egipskich Koptów, oskarżony o współudział w produkcji filmu. Wyrok wydano pod nieobecność oskarżonych. Ich miejsce pobytu nie jest znane.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny mord za film o proroku Mahomecie Obraz przedstawia Mahometa jako oszusta i kobieciarza, aprobującego molestowanie seksualne dzieci.
W Egipicie może zawrzeć już za chwilę Muzułmanie są przeciwni jakiemukolwiek przedstawianiu wizerunków proroka Mahometa.
W Egipcie skazali reżysera za bluźnierczy film Twierdził, że w czasie przesłuchań był pytany o wiarę i o to, czy wierzy w Koran.
Tagi: egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz