Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zalando
15.04.2014 16:00

Zalando masowo narusza prawa pracownika?

Stres, ciągła praca pod presją i codziennie 27 kilometrów do przebycia po magazynach centrum logistycznego firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(endostock - Fotolia.com)

Stres, ciągła praca pod presją i codziennie 27 kilometrów do przebycia po magazynach centrum logistycznego firmy tekstylnej Zalando. Do tego zbyt krótkie przerwy, ogłaszane sygnałem akustycznym, a w razie choroby zamiast opieki medycznej - zwolnienie z pracy.

Taki obraz pracy dla firmy Zalando przedstawiła reporterka niemieckiej stacji RTL, Caro Lobig, która przez trzy miesiące pracowała w magazynach tej firmy w oddziale w Erfurcie. Według ekspertów prawa pracy materiał zebrany przez dziennikarkę wskazuje na poważne naruszenie praw pracownika - pisze Handelsblatt.

W reportażu przedstawionym przez magazyn RTL "Extra" (odpowiednik polskiej _ Interwencji _, albo _ Uwagi _ ) pojawili się nie tylko pracownicy, którzy uskarżali się na absurdalne warunki pracy, ale również służby medyczne, które wielokrotnie były wzywane do pracowników, którzy zasłabli podczas pracy.

Rzecznik Zalando zapewnił, że zarząd przyjrzy się sprawie, ale dodał, że wysokie tempo pracy jest powszechnym standardem pracy w logistyce. W jego przekonaniu ich firma nie wyróżnia się na tym tle w sposób negatywny.

Ale presja to nie jedyne zarzuty, jakie stawia reporterka firmie. - _ Byliśmy pod ciągłą kontrolą, szpiegowano nas _! - dodaje autorka reportażu Caro Lobig. Kto nie spełniał wyśrubowanych norm wydajności z miejsca lądował na dywaniku szefa działu i nierzadko tracił pracę.

Oprócz tego pracownicy musieli znosić rewizje i szczegółowe kontrole mające zapobiec kradzieżom - pisze Handelsblatt. Za donos na podejrzanego kolegę w oddziale w Erfurcie czekała nagroda wysokości 500 Euro. Szeregowi pracownicy boją się protestować przeciwko takiej formie pracy, gdyż obawiają się o stanowiska. Zalando to największy prywatny pracodawca w tym regionie Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl
Więcej niż co trzeci zatrudniony oczekuje podwyżek Ponad 38 proc. zatrudnionych Polaków oczekuje podwyżek, ale planuje je tylko jedna na 33 firmy.
Godne warunki dla marynarzy Konwencja o pracy na morzu stała się nareszcie wiążącym instrumentem prawa międzynarodowego. Zapewnia ona godne warunki pracy marynarzom bez względu na pochodzenie i banderę, pod która pływają.
Rozszyfrować nadgodziny Rozmowa z Piotrem Wojciechowskim, ekspertem prawa pracy z kancelarii adwokacko-radcowskiej Gujski, Zdebiak.
Home office - dobry sposób na prowadzenie firmy? Bardzo często słyszymy określenie Home Office. Co niektórzy opisują to zjawisko jako nowy trend w obszarze aktywności zawodowej.
Tagi: zalando, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, prawo pracy, prawo, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz