Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zapłonął olimpijski ogień. Zobacz ceremonię

0
Podziel się:

Dla uczestników zimowych igrzysk w Soczi to znak, że nadszedł ostatni etap przygotowań do sportowych zmagań.

Zapłonął olimpijski ogień. Zobacz ceremonię
(PAP/EPA/ORESTIS PANAGIOTOU)

W Grecji zapłoną już olimpijski ogień. Dla uczestników zimowych igrzysk w Soczi to znak, że nadszedł ostatni etap przygotowań do sportowych zmagań.

Zgodnie z tradycją, ogień rozpalono przy pomocy luster, skupiających promienie słoneczne. Ceremonia rozpalenia odbyła się w starożytnym mieście Olimpia.

Przez pięć dni ogień będzie podróżował po Grecji, a następnie zostanie przekazany Rosyjskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. 7 października w Moskwie wystartuje olimpijska sztafeta, która zakończy się 7 lutego 2014 r. na stadionie w Soczi rozpaleniem olimpijskiego znicza i otwarciem igrzysk.

Zobacz także: ZOBACZ JAK PRZEBIEGAŁA CEREMONIA:

Rosjanie przygotowali dla wolontariuszy specjalne pochodnie w kształcie pióra feniksa. Chcą, aby święty ogień dotarł do każdego zakątka świata. Po raz pierwszy też pochodnia z olimpijskim płomieniem zostanie rozpalona w kosmosie, na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Szykując olimpiadę ukradli 50 miliardów Według autorów raportu - prawie połowa tej kwoty trafiła na prywatne konta biznesmenów, urzędników i polityków.
Zła pogoda na olimpiadzie? Plan B, a nawet C Do zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi pozostał ponad rok, ale dwa z olimpijskich obiektów - skocznia narciarska oraz lodowisko, na którym rywalizować będą łyżwiarze figurowi - zostały już sprawdzone podczas zawodów.
Ekstremiści zagrażają olimpiadzie w Soczi Do rozpoczęcia zimowych igrzysk w Soczi pozostało 7 miesięcy. Jednak obiekty sportowe już teraz są strzeżone przez specjalne grupy komandosów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)