Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ferrari
09.11.2007 14:07

Disneyland dla miłośników motoryzacji

Ferrari Theme Park (Park Tematyczny Ferrari). Powstanie on w Emiratach Arabskich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nazwa Ferrari już dawno przestała się kojarzyć wyłącznie z samochodami. Był już segway z charakterystycznym logo, niejeden skusił się też na firmowe okulary przeciwsłoneczne.

Przyszła kolej na przedsięwzięcie zakrojone na dużo szerszą skalę: Ferrari Theme Park (Park Tematyczny Ferrari). Powstanie on w Emiratach Arabskich.

Ferrari połączyło swoje siły z deweloperem Aldar Properties. Niedawno w Abu Zabi odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego.

Park będzie miał powierzchnię 250 tysięcy metrów kwadratowych. Wielkie otwarcie nastąpi w 2009 roku. Rekultywacji zostanie poddana duża część pustyni na wyspie Sir Bani Jas. To tu staną 24 obiekty, w tym 70-metrowa wieża G-Force oraz firmowany przez Formułę 1 tor bliźniaczych kolejek górskich. Na tym jednak nie koniec. Zwiedzający będą mogli nauczyć się prowadzenia samochodu w supernowoczesnych szkołach jazdy, a miłośnicy kina z pewnością wybiorą się któregoś z kin z wyjątkowo dużym ekranem. Pojawi się też tor wyścigów, zaprojektowany na Abu Zabi Grand Prix.

Dla majętnych turystów powstaną eleganckie hotele, wille, pole golfowe, marina, sklepy i restauracje. A to wszystko za drobne 300 milionów funtów.

Tagi: ferrari, styl, auta luksusowe, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz