Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lightning zmieni oblicze motoryzacji?

0
Podziel się:

Ten model zapowiada nową erę samochodów elektrycznych.

Lightning zmieni oblicze motoryzacji?
(lightningcarcompany.co.uk)

ac">fot: lightningcarcompany.co.uk[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/lightning;najciekawszy;samochod;british;motor;show,galeria,1258,0.html)*Na wystawie British Motor Show w Londynie była cała masa ładnych samochodów. Niektóre z nich to auta hybrydowe lub elektryczne. *

Jeden samochód zwrócił jednak szczególną uwagę dziennikarzy - to pojazd wykonany w najnowszej technologii, która zapowiada nową erę samochodów elektrycznych. Samochód, który jest w stanie konkurować z tradycyjnymi samochodami.

Electric Lightning używa baterii litowo-tytanowej, która jest dużo lepsza w porównaniu z tradycyjnymi litowo-jonowymi ogniwami, używanymi np. w samochodach Tesla Roadster. O ile Roadster musi ładować się przez pół dnia, najnowsza technologia Ligntning'a daje nam możliwość doładowania baterii w 10 minut. To jego największa przewaga nad konkurencją, trzeba jednak zapłacić za to sporą cenę. Za samochód trzeba będzie zapłacić 120000 gbp.

Nie będzie można z pewnością ładować Lightninga z domowego gniazdka elektrycznego, ponieważ instalacje tego typu nie są przygotowane na takie obciążenie. Firma prowadzić będzie rozmowy z siecią Tesco, która najprawdopodobniej będzie mogła udostępnić specjalne stanowiska do ładowania tego typu samochodów.

styl
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)