Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
detroit
15.02.2006 11:13

Mazda Kabura - sportowe auto dla trzech osób

Mazda już wkrótce rozpocznie produkcję nowego modelu Kabura - ekstrawaganckiego auta dla indywidualistów. Samochód ma trzy siedzenia i transparentną maskę...

Podziel się
Dodaj komentarz

M*azda już wkrótce rozpocznie produkcję nowego modelu Kabura - ekstrawaganckiego auta dla indywidualistów. Samochód ma trzy siedzenia i transparentną maskę... *

Projekt wyszedł spod pióra dyrektora nowego centrum Mazda North American Operations (MNAO), Franza von Holzhausena. Wygląda jak połączenie MX-5 Miata i RX-8, o czym mogli sie przekonać uczestnicy targów motoryzacyjnych w Detroit.

To sportowe kompaktowe coupe wyróżnia się przede wszystkim odważną i dynamiczną stylistyką. Zaprojektowano je z myślą o młodych, którzy zwracają szczególną uwagę na styl i cenią ponad wszystko niepowtarzalność. Pewnie dlatego złamano jedną ze sztandarowych cech wszystkich samochodów - symetrię, i wyposażono go tylko w trzy siedzenia. Projektanci doszli do wniosku, że młodzi ludzie nie potrzebują "auta rodzinnego", a zamiast tego cenią praktyczne i nowoczesne wnętrze. Zamiast siedzenia za kierowcą jest więc specjalne miejsce - na przykład -na technologiczne gadżety - taki podręczny bagażnik. To nie koniec szaleństwa z asymetrią! Dodatkowo powiększono miejsce dla pasażera usuwając zbędne schowki i część kokpitu po prawej stronie.

W konstrukcji użyto elementów z popularnej MX-5. 2-litrowy, 16-zaworowy silnik MZR o dwóch wałkach rozrządu w głowicy i szesnastu zaworach umieszczono pod przezroczystą maską, a napęd przeniesiono na tylne koła. Zasadność tego tłumaczy znaczenie nazwy tego modelu. W wolnym tłumaczeniu kabura stanowi wezwanie do walki. Kto stanie do pojedynku?

Wymiary auta: dł./szer./wys.- 405/178/128 cm.

Tagi: detroit, motoryzacja, styl, auta luksusowe, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz