Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
toyota
07.07.2008 14:23

Nowa Toyota Prius będzie zasilana słońcem

Panele słoneczne dostarczą energię do systemu klimatyzacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bogdan Borowiak)

*Najwyższe modele hybrydowego Priusa wyposażone będą w panele słoneczne firmy Kyocera, które dostarczą energię do systemu klimatyzacji w samochodzie. *

Krok ten ma raczej znaczenie symboliczne, ponieważ na pomocą energii słonecznej nie można, póki co, zasilić większej ilości urządzeń w samochodzie. Nie można też zasilić nią hybrydowego silnika samochodowego. Prius wyposażony w klimatyzację z zasilaniem słonecznym pojawić ma się już w przyszłym roku.

Producenci samochodów prześcigają się w innowacyjnych pomysłach będących alternatywą dla tradycyjnych paliw. Sprawianie wrażenie producenta przyjaznego dla środowiska jest również częścią skutecznego marketingu.

Nie wiadomo jeszcze ile modeli z panelami słonecznym wyprodukuje Toyota, nie wiadomo też o ile instalacja słoneczna wpłynie na cenę samochodu Prius. Wiadomo jednak, że krzem używany do tego typu instalacji bardzo szybko drożeje.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Toyota nie jest pierwsza, jeśli chodzi o tego typu innowację. Mazda produkowała już modele swoich samochodów z podobną opcją w latach dziewięćdziesiątych, oferując dwa modele: Eunos 800 oraz Sentia z panelami słonecznymi. Energia z tych panelów służyła wentylowaniu samochodów zostawionych na parkingu w słoneczne dni. Modele były jednak bardzo drogie i produkcję wstrzymano po kilku latach.

Toyota nie chce zdradzać swoich dokładnych planów dotyczących produkcji Priusa. Model ten cieszy się na pewno coraz większą popularnością, szczególnie w Stanach Zjednoczonych oraz w Japonii. Do tej pory sprzedano ponad milion sztuk hybrydowej Toyoty od momentu wprowadzenia pierwszej generacji modelu w 1997 roku na rynek. Producent spodziewa się sprzedać drugie tyle w ciągu przyszłych kilku lat.

Tagi: toyota, styl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, auta luksusowe, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz