Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samochód Jamesa Bonda sprzedany za 2,6 mln funtów

0
Podziel się:

Srebrny Aston Martin poszedł za 2,6 mln funtów szterlingów.

Samochód Jamesa Bonda sprzedany za 2,6 mln funtów
(PAP/EPA/SHOOTERZ.BIZ /RM AUCTIONS)

fot: PAP/EPA/DARIN SCHNABEL / RM AUCTIONS [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/samochod;jamesa;bonda;sprzedany;na;aukcji,galeria,4438,0.html)Srebrny Aston Martin DB5 coupe, który pojawił się w dwóch filmach o słynnym szpiegu Jamesie Bondzie, został w środę sprzedany na aukcji w Londynie za 2,6 mln funtów szterlingów - podała agencja AP.

Samochód, którego stan określa się jako doskonały, wyposażono m. in. w siedzenie-katapultę, karabiny maszynowe i obracające się tablice rejestracyjne. Pojawił się on u boku odtwórcy roli agenta 007 Seana Connery'ego w latach 60. w filmach _ Goldfinger _ oraz _ Operacja Piorun _.

Zwycięzca aukcji otrzyma także podpisaną fotografię Seana Connery'ego, na której aktor stoi przy aucie podczas kręcenia zdjęć do _ Goldfingera _ w Szwajcarii, a także kilka innych pamiątek związanych z filmem. Pojawienie się samochodu firmy Aston Martin w filmie o Jamesie Bondzie uczyniło z niej znaną markę, przyczyniając się do zwiększenia jej obrotów.

Drugi Aston Martin przebudowany specjalnie na potrzeby filmowego agenta Jej Królewskiej Mości został skradziony w 1997 roku i dotąd nie udało się do odzyskać. Zdaniem wielu osób został zniszczony.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t8842.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/james;bond;nie;pije;martini,123,0,195963.html) James Bond nie pije Martini! Najsłynniejszy na świecie agent przerzucił się na bardziej złocisty trunek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t97630.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/nowy;james;bond;w;przyszlym;roku,192,0,626112.html) Nowy James Bond w przyszłym roku Powieść o przygodach agenta 007 będzie opublikowana w przyszłym roku.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)