Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

24 miliony Chińczyków uzależnionych od internetu

0
Podziel się:

Jeszcze do niedawna władza ludowa leczyła ich elektrowstrząsami.

24 miliony Chińczyków uzależnionych od internetu
(Huaxiadragon/Dreamstime)

Liczba nałogowych internautów w ciągu ostatnich czterech latach podwoiła się. Do uzależnienia przyznaje się co siódmy ankietowany w wieku od 6 do 29 lat.

Sondaż, przeprowadziło Stowarzyszenie Młodych Chińczyków na rzecz Rozwoju Sieci na próbie 7 tysięcy osób w 30 chińskich prowincjach i regionach - podał dziennik _ China Daily _. Osoby uzależnione od interentu mają najczęściej od 18 do 23 lat. Aż 15,6 proc. użytkowników z tej grupy wiekowej uznano za uzależnionych.

*Liczba internautów w Chinach *wzrosła w ubiegłym roku do 384 mln. Chiny są obecnie państwem z największą liczbą użytkowników internetu na świecie.
Za uzależnionych uznawano ludzi, których oceny w szkole, wydajność pracy lub stosunki międzyludzkie ucierpiały z powodu korzystania przez nich z internetu. To ludzie, którzy czuli nieustanną potrzebę przebywania w sieci i byli zirytowani, gdy nie mogli tego zrobić, albo też czuli się szczęśliwsi w sieci niż w świecie rzeczywistym.

W Chinach istnieje co najmniej 300 organizacji zajmujących się leczeniem uzależnienia od interenetu. Jeszcze do niedawna jedną z metod były elektrowstrząsy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)