Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

64-letni smalec z puszki nadal jadalny

0
Podziel się:

Emerytowany farmaceuta z Niemiec postanowił włączyć się do
dyskusji na temat dat przydatności do spożycia produktów żywnościowych.

64-letni smalec z puszki nadal jadalny
(Joyfull/Dreamstime)

Emerytowany farmaceuta z Niemiec postanowił włączyć się do dyskusji na temat dat przydatności do spożycia produktów żywnościowych. W tym celu spróbował smalcu z amerykańskiej puszki, sprzed 64 lat, i stwierdził, że jej zawartość jest jadalna.

87-letni Hans Feldmeier z Rostocku, w północno-wschodnich Niemczech, otrzymał puszkę jako student w 1948 roku, w ramach amerykańskiej pomocy dla powojennych Niemiec. Postanowił zatrzymać konserwę na czarną godzinę.

_ - Po prostu nie chciałem jej wyrzucić _ - tłumaczył BBC. Ostatnio zdecydował się jednak na spróbowanie zawartości puszki z powodu dyskusji na temat bezpieczeństwa żywności i umieszczanych na artykułach spożywczych dat ważności. Na biało-niebiesko-czerwonej puszce żadnej daty nie było.

Eksperci ds. bezpieczeństwa żywności uspokajali, że smalec w dalszym ciągu nadaje się do zjedzenia, choć ma dość żwirowatą konsystencję i jest bez smaku. Pan Feldmeier jadł historyczny smalec z razowym chlebem.

Specjaliści zwracają uwagę, że wyniki testu mogą wpłynąć na konsumentów, by dobrze się zastanowili przed wyrzuceniem jedzenia zaraz po wygaśnięciu daty przydatności do spożycia.

Czytaj więcej o jedzeniu
Jemy coraz mniej owoców i warzyw Spada spożycie warzyw i owoców w naszym kraju, średnio jemy ich ok. 280 gramów dziennie. Zjadamy mniej niż 10 lat temu jabłek, kapusty i cebuli, buraków i marchwi, ale więcej owoców cytrusowych i bananów.
Bezsenność? Jak zjesz, tak się wyśpisz... Niewłaściwa dieta powoduje nie tylko otyłość, ale również może skutkować bezsennością. Co musicie wiedzieć?
Prosta dieta: Postaw na czerwony talerz W ten sposób oszukamy mózg na tyle skutecznie, że zjemy mniej.
ciekawostki
wiadomości
styl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)