Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
18.08.2010 12:45

Alkohol w moskiewskich sklepach tylko od 10 do 22

To kolejna odsłona rządowej walki z narodowym problemem alkoholizmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(anokarina/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Władze Moskwy postanowiły ograniczyć nocną sprzedaż alkoholu. Od 1 września będzie zabroniona sprzedaż detaliczna napojów wyskokowych zawierających więcej niż 15 procent alkoholu etylowego od godziny 22 do godziny 10.

Cytowany przez nie przedstawiciel moskiewskiej administracji zaznaczył, że nowe rozporządzenie w odróżnieniu od poprzedniego nie zawiera punktu, który mówił o możliwości całodobowej sprzedaży alkoholu za zgodą władz dzielnicowych.

_ - Lokale gastronomiczne mają prawo sprzedawać alkohol w godzinach otwarcia _ - dodał przedstawiciel władz.

Wcześniejsze ograniczenia zakazywały handlu wysokoprocentowym alkoholem przed godziną 8 i po godzinie 23. Niektórzy eksperci krytykują ten sposób walki z nadmiernym spożyciem alkoholu argumentując, że ograniczenia prowadzą jedynie do nielegalnego handlu wódką i zwiększenia liczby ofiar podrabianych trunków.

Kampanię antyalkoholową w Rosji rozpoczął przed rokiem prezydent Dmitrij Miedwiediew. Powiedział wówczas, że jest zaszokowany tym, iż w Rosji rocznie spożywa się 18 litrów czystego alkoholu na osobę. Postawił przed rządem zadanie obniżenia tej ilości do 8 litrów. Z powodu nadużywania alkoholu w Rosji co roku umiera pół miliona ludzi - pisze agencja AFP.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: rosja, alkohol, ograniczenia, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz