Notowania

Przejdź na
obama
25.11.2010 11:40

Babcia Obamy modliła się, żeby wnuk przeszedł na islam

Rząd saudyjski zaprosił na pielgrzymkę islamską rodzinę Obamów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kenijska babcia amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy, Sarah Obama (na zdj.), która właśnie zakończyła pielgrzymkę do Mekki, modliła się, by jej wnuk przeszedł na islam - podała w prasa saudyjska, cytując jej wypowiedź.

_ - Modliłam się, żeby mój wnuk Barack przeszedł na islam _ - powiedziała 88-letnia Sarah Obama w wywiadzie dla saudyjskiego dziennika _ al-Watan _.

Według gazety, babka Obamy udała się w tym roku do Mekki wraz z synem Saidem Husseinem Obamą, wujem Baracka. Nie chciała komentować dla gazety polityki amerykańskiego prezydenta.

Rząd saudyjski zaprosił na pielgrzymkę całą islamską rodzinę Obamów, a Said Hussein Obama podziękował królowi Abd Allahowi za jego gościnność - dodała gazeta.

Z opublikowanego w sierpniu sondażu wynika, że 1/5 Amerykanów sądzi, iż Barack Obama jest muzułmaninem, chociaż Biały Dom zawsze zapewniał o jego chrześcijańskim wyznaniu.

Sarah Obama jest trzecią żoną dziadka Baracka Obamy. Nie łączą ich żadne więzy krwi, ale amerykański prezydent traktuje ją jak rodzoną babcię.

Czytaj w Money.pl

Tagi: obama, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz