Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będzie zakaz palenia w całej Unii?

0
Podziel się

Do 2012 roku wszystkie miejsca publiczne mogą być objęte całkowitym zakazem palenia.

Będzie zakaz palenia w całej Unii?
(PAP/EPA)
bErxidiZ

*Komisja Europejska chce, by do 2012 roku wszystkie unijne kraje wprowadziły zakaz palenia w miejsca publicznych. Swoje zalecenia Bruksela ma przedstawić do zaakceptowania ministrom zdrowia 27 państw. *

Obecnie w Unii nie ma przepisów, które wymuszałaby na krajach członkowskich wprowadzenie zakazu palenia. Komisja Europejska dopiero prowadzi konsultacje w tej sprawie.

Poszczególne rządy same więc decydują o restrykcyjnych przepisach. Do tej pory wprowadziło je 10 unijnych krajów - poinformowała komisarz do spraw zdrowia Andrulla Wasiliu. _ _

bErxidjb

_ - W pozostałych krajach obywatele wciąż nie mają pełnej ochrony przed dymem tytoniowym. Szczególnie martwi mnie jego duże stężenie w barach, klubach czy dyskotekach, gdzie przebywają w większości młodzi ludzie _ - dodała unijna komisarz.

Andrulla Wasiliu podkreśliła, że jej propozycja wprowadzania całkowitego zakazy palenia już została zaakceptowana przez zdecydowaną większość Europejczyków. Ostatnie sondaże pokazują, że 84% jest za zakazem palenia w biurach i miejscach pracy. 3/4 domaga się, by nie wolno było palić w restauracjach, ponad połowa - w barach i pubach.

bErxidjC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)