Notowania

berlusconi
20.01.2011 12:23

Berlusconi i 2,5 mln euro na "bunga bunga"

Tyle kosztowały przyjęcia z orgiami, które organizował premier Włoch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

2,5 miliona euro kosztowały w zeszłym roku premiera Włoch Silvio Berlusconiego rozwiązłe przyjęcia z udziałem młodych kobiet w jego rezydencjach, nazywane przez media _ bunga bunga _ - poinformował dziś dziennik _ La Repubblica _.

Tyle szef rządu wydał na prezenty i honoraria dla kobiet, wynajmowane dla nich mieszkania i ich utrzymanie, a także na pośredników, rekrutujących uczestniczki zabaw.

Rzymski dziennik, który przedrukował zapis operacji, przeprowadzanych w gotówce, podał przykłady poniesionych przez premiera Włoch wydatków. Każdy wieczór w jego domu w Arcore koło Mediolanu kosztował go 50-70 tys. euro. Obecne na przyjęciach młode kobiety otrzymywały koperty z banknotami o nominale 500 euro, a także biżuterię.

Ale to tylko część wydatków, bo Berlusconi pokrywał też z własnej kieszeni koszty wynajmu mieszkań w Mediolanie dla siedmiu kobiet, które regularnie bawiły w jego rezydencjach. Co miesiąc płacił za to, wraz z rachunkami za prąd i gaz, 7400 euro.

Według gazety tymi _ kosztami operacyjnymi _ oraz rachunkami za mieszkania zajmowała się osobiście była higienistka dentystyczna premiera, obecnie mediolańska radna z jego partii Nicole Minetti. Nad całością wydatków czuwał zaś Giuseppe Spinelli, określany jako _ kasjer _ szefa rządu.

_ La Repubblica _ ustaliła, że w 2010 roku tylko w Arcore odbyło się 17 takich przyjęć.

Pieniądze - twierdzi gazeta powołując się na zapisy prokuratorskich podsłuchów - otrzymywali rekrutujący kobiety na przyjęcia impresario telewizyjnych gwiazd i celebrytek Lele Mora oraz prezenter wiadomości w stacji Berlusconiego, Emilio Fede.

W piątek mediolańska prokuratura objęła ich obu, a także premiera śledztwem w sprawie prostytucji, również nieletnich, do jakiej miało dochodzić w rezydencjach szefa rządu.

Silvio Berlusconi wszystkiemu zaprzecza. W środę bardzo ostro skrytykował prokuratorów zarzucając im, że dokonali na niego _ ciężkiego ataku _ i _ podeptali prawa w celach politycznych przy wielkim medialnym rozgłosie _. Ponadto wyraził przekonanie, że w dochodzeniu tym zastosowano metody śledcze, jak _ wobec mafii _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t113225.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;odpowie;za;bunga;bunga;z;nieletnia,1,0,753409.html) Berlusconi odpowie za bunga bunga z nieletnią Sąd zbada udział nieletniej córki imigrantów z Maroka, w przyjęciach w rezydencji premiera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;chroniony;juz;tylko;czesciowo,189,0,753085.html) Berlusconi chroniony już tylko częściowo Immunitet już go nie chroni, ale jako premier będzie mógł unikać sądu za przekupstwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t111579.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/neapol;na;swieta;tonie;w;smieciach,215,0,743383.html) Neapol na święta tonie w śmieciach Mieszkańcy Neapolu spędzają Boże Narodzenie wśród ponad 1400 ton niewywiezionych śmieci.
Tagi: berlusconi, bunga bunga, 2, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz