Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
skype
25.04.2008 11:28

Beta Skype na telefon komórkowy

Skype zaprezentował dziś nowe oprogramowanie dla telefonów komórkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Skype zaprezentował dziś nowe oprogramowanie dla telefonów komórkowych. Nosi on nazwę Skype For Your Mobile i jest to lekka aplikacja Java współpracująca z ponad 50 popularnymi modelami telefonów.

Skype na telefon komórkowy jest ciągle w wersji beta. Producent prosi o uwagi, które mogą być pomocne przy rozwijaniu aplikacji. Obecnie obsługuje on następujące funkcje: lista kontaktów, zmiana statusu oraz podgląd statusu innych użytkowników, czat i czat grupowy, ustawienia konta oraz odbieranie połączeń od innych użytkowników Skype oraz połączeń z tradycyjnych telefonów za pomocą numeru internetowego.

Skype For Your Mobile oferuje także wykonywanie połączeń głosowych do użytkowników Skype oraz za pośrednictwem Skype Out. Początkowo program z tą funkcją będzie dostępny jest w Polsce oraz w sześciu innych krajach: Brazylii, Danii, Estonii, Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Program można pobrać w dwojaki sposób - bezpośrednio na kompatybilny z oprogramowaniem telefon komórkowy, lub najpierw na komputer, w celu późniejszego wgrania do do telefonu.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronach Skype. Strona zawiera także pełną listę aparatów, które współpracują z oprogramowaniem oraz listę krajów, w których możliwe jest pełne korzystanie z oprogramowania. Kolejne modele i nowe kraje będą sukcesywnie dodawane.

Skype już od pewnego czasu próbuje zaistnieć na telefonach komórkowych. Jednym z przykładów jest współpraca z operatorem "3", która zaowocowała wprowadzeniem w ośmiu krajach 3 Skypephone - telefonu komórkowego z możliwością połączeń przez Skype.

Tagi: skype, ciekawostki, styl, lifestyle
Źródło:
Dziennik Internautów
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz