Notowania

wybory w brazylii
06.10.2010 08:27

Brazylijscy wyborcy zagłosowali na clowna

Francisco Everardo Oliveira Silva zdobył 1,3 miliona głosów i dostał się do Kongresu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zawodowy clown Francisco Everardo Oliveira Silva, pseudonim artystyczny Tiririca, otrzymał w niedzielę 1,3 mln głosów i został wybrany deputowanym do brazylijskiego Kongresu - podał we wtorek Reuters.

Niedziela była w Brazylii dniem wyborów prezydenckich, parlamentarnych i do władz stanowych. Były to już szóste bezpośrednie wybory prezydenckie w czwartej pod względem liczby ludności demokracji na świecie od zakończenia w 1985 r. rządów wojskowych i pierwsze, w których nie kandyduje da Silva.

Oliveira Silva, czyli Tririca otrzymał w najludniejszym brazylijskim stanie Sao Paulo dwa razy więcej głosów niż jego konkurent, który był drugi w kolejce do parlamentu.

Wyborcy na całym świecie skarżą się na to, że zamiast polityków mają clownów - komentuje Reuters - ale Brazylijczycy uznali to za dobry pomysł i wysłali do Kongresu zawodowca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t112300.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/brazylijczycy;znow;pojda;do;urn;by;wybrac;prezydenta,31,0,686111.html) Brazylijczycy znów pójdą do urn, by wybrać prezydenta Dilma Rousseff nie uzyskała wymaganej większości głosów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t89304.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brazylia;wprowadza;sankcje;handlowe;wobec;usa,193,0,596929.html) Brazylia wprowadza sankcje handlowe wobec USA Blokuje towary: od aut Forda po ketchup Heinza. To reakcja na dotowanie produkcji bawełny.
Tagi: wybory w brazylii, clown, brazylia, kongres, wybory, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz