Notowania

churchill
05.08.2010 09:56

Churchill kazał zataić przypadek zauważenia UFO

Tak wynika ze świeżo odtajnionych dokumentów resortu obrony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Federal Government/fdrlibrary.marist.edu)

Były premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill na 50 lat kazał zataić rzekomy przypadek zauważenia UFO przez załogę samolotu wojskowego, by nie wywoływać _ zbiorowej paniki _ - wynika ze świeżo odtajnionych dokumentów resortu obrony.

Z dokumentów, o których pisze BBC wynika, że w latach 50. bardzo poważnie podchodzono do zagrożenia ze strony niezidentyfikowanych obiektów latających i temat ten był nawet przedmiotem rozmów na najwyższym szczeblu kierownictwa wywiadu.

Ministrowie zamawiali też u komisji eksperckiej cotygodniowe raporty na temat przypadków zauważenia UFO. W 1957 r. na przykład widziano średnio jedno tygodniowo.

Z dokumentów wynika, że apogeum rzekomych spostrzeżeń UFO przypadło na 1996 r., czyli okres ogromnej popularności serialu _ Z archiwum X _. Zauważono wtedy aż ponad 600 UFO, podczas gdy przeciętna w innych latach wynosiła 240.

Wśród odtajnionych dokumentów jest relacja ze spotkania, w którym uczestniczył Churchill podczas wojny. Premier był tak zaniepokojony zauważaniem UFO przez załogę bombowca RAF, że kazał to zataić.

Jeden z ekspertów, którzy analizowali przypadki widzenia UFO dla resortu obrony, Nick Pope, powiedział, że większość dokumentów dotyczących UFO z okresu wojny została zniszczona. - _ Ale jeden naukowiec, którego dziadek był ochroniarzem (Chruchilla), powiedział, że Churchill i Eisenhower spotkali się, żeby zataić niesamowite widzenie UFO, którego świadkami była załoga RAF wracająca z nalotu bombowego. Powodem było najwyraźniej przekonanie Churchilla, że (ta informacja) wywołałaby zbiorową panikę i zdruzgotała przekonania religijne ludności _ - powiedział Pope.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Tropić **UFO** - czyli czego domagają się eurodeputowani ]( http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/tropic;ufo;-;czyli;czego;domagaja;sie;eurodeputowani,10,0,649482.html )
* [ Brytyjski resort obrony rezygnuje z badań nad **UFO** ]( http://news.money.pl/artykul/brytyjski;resort;obrony;rezygnuje;z;badan;nad;ufo,220,0,563932.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **
Tagi: churchill, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz