Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czekolada gigant pobiła rekord Guinnessa

0
Podziel się

Ważący niemal sześć ton smakołyk, powstał w angielskiej firmie cukierniczej.

Czekolada gigant pobiła rekord Guinnessa
(Stratford490/CC/Flickr)
bDXBmyYB

Największa na świecie tabliczka czekolady, ważąca niemal sześć ton, powstała w firmie cukierniczej Thorntons, w angielskim hrabstwie Derbyshire, z okazji stulecia zakładu. Księga rekordów Guinnessa potwierdziła, że pobito rekord w tej kategorii z września.

Przy produkcji czekolady-giganta, o wymiarach cztery metry na cztery, pracowało ponad 50 osób. Wielką formę, umieszczoną w namiocie na parkingu fabryki w Somercotes, wolontariusze uzbrojeni w wiadra ponad 10 godzin wypełniali masą czekoladową.

Tabliczka waży 5,8 tony czyli więcej niż podobny wyrób o wadze 5,5 tony, który we wrześniu powstał w Chicago.

bDXBmyYD
Zobacz także: ZOBACZ JAK POWSTAWAŁA CZEKOLADA GIGANT:

Przedsiębiorstwo cukiernicze Thorntons zostało założone w 1911 roku w Sheffield, gdzie otwarto pierwszy sklep ze słodyczami tej firmy. To największy niezależny od międzynarodowych sieci producent czekolady w Wielkiej Brytanii.

Thorntons podał, że wielka czekolada zostanie porąbana i trafi do sklepów; dochody z jej sprzedaży zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

bDXBmyYJ
O innych rekordach Guinessa czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t141834.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/teraz;on;jest;najnizszym;czlowiekiem,192,0,849600.html) Teraz on jest najniższym człowiekiem Filipińczyk, który przestał rosnąć w wieku 2 lat i mierzy 59,93 cm, został oficjalnie uznany przez organizację Guinness World Records.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t102975.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/na;przystanku;woodstock;pobito;rekord;guinnessa,88,0,650584.html) Na Przystanku Woodstock pobito rekord Guinnessa Była to największa orkiestra grającą na instrumentach pochodzących z recyklingu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t113700.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/1561;monet;w;fontannie;nowy;rekord;guinnessa,158,0,694686.html) 1561 monet w fontannie. Nowy rekord Guinnessa Każda z monet wrzuconych do Fiontanny di Trevi miała nominał 1 eurocenta.
bDXBmyZe
ciekawostki
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)