Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
expo
01.05.2010 10:46

Czterogodzinna kolejka do polskiego pawilonu na EXPO

Gości przyciąga m.in. niezwykła elewacja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Chińczyków i gości EXPO z całego świata przyciąga m.in. niezwykła elewacja inspirowana polskimi wycinankami ludowymi. *

Pierwszego dnia EXPO polski pawilon jest jedną z najchętniej odwiedzanych wystaw narodowych. Oficjalnego otwarcia dokonał wiceminister gospodarki Rafał Baniak.

Po polskiej ekspozycji oprowadza m.in. multimedialny smok. Hitem wśród zwiedzających okazał się ośmiominutowy film animowany _ Historia Polski _, stworzony przez nominowanego do Oscara reżysera Tomasza Bagińskiego, wyświetlany w trójwymiarze.

Chińczykom najbardziej podobają się multimedialne prezentacje, a także nawiązanie do popularnych w Państwie Środka wycinanek.

_ - Piękny pawilon, atmosfera. Wiem, że Polska to kraj europejski. Chopin był Polakiem _ - mówi Meng Jing, 23-letnia studentka, która na EXPO przyjechała specjalnie z Pekinu. _ - Dla Chińczyków wizyta na EXPO to rodzaj patriotycznego obowiązk _u - mówi Wen Gao Yi. _ - To jedno z najważniejszych wydarzeń w nowożytnej historii Chin. Jestem dumna z tego, że EXPO odbywa się właśnie w Chinach. Dlatego musiałam tu być. _

Organizatorzy oczekują, że codziennie Polski Pawilon odwiedzi ponad 6000 osób.

Tagi: expo, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz