Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cztery sekundy od złota. Kowalczyk druga

0
Podziel się

To drugi srebrny medal na mistrzostwach świata w Oslo. Lepsza była Marit Bjoergen.

Cztery sekundy od złota. Kowalczyk druga
(PAP/Grzegorz Momot)
bEhJcwGd

*Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną ze startu indywidualnego. Wygrała z przewagą 4,1 sek. nad Polką Norweżka Marit Bjoergen, która sięgnęła po trzeci złoty medal podczas rozgrywanej w Oslo imprezy. *

Dla Kowalczyk to drugi medal w trwających mistrzostwach - po sobotnim srebrze w biegu na 15 kilometrów techniką łączoną.

Justyna Kowalczyk, jako liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ruszyła na trasę jako ostatnia, pół minuty za Marit Bjoergen i minutę przed Włoszką Marianną Longą.
Na pierwszym punkcie pomiaru czasu, po 2,2 kilometra, najszybsza była Kowalczyk, która miała przewagę aż blisko 10 sekund nad Bjoergen i kolejnych 6 sekund nad Finką Aino-Kaisą Saarinen.

bEhJcwGf

Trzy kilometry przed metą, na drugim pomiarze czasu, strata Bjoergen do Kowalczyk nieco stopniała - do 8,3 sek. Trzecia była wciąż Saarinen - 18 sek. straty. Stało się wówczas jasne, że w walce o złoto liczą się już tylko Polka i Norweżka. Na ostatnim fragmencie trasy obie dały z siebie wszystko, okazało się, że lepiej pobiegła Bjoergen, która na trzech kilometrach odrobiła do Kowalczyk 12 sekund.

Wywalczony dziś medal jest dla Justyny Kowalczyk piątym w historii jej występów w mistrzostwach świata. Przed dwoma laty z Liberca przywiozła dwa złote i brązowy krążek. Na trasach w Oslo zdobyła kolejne dwa.

W biegu startowały jeszcze trzy Polki. Paulina Maciuszek zajęła 47., Ewelina Marcisz - 54., a Agnieszka Szymańczak - 55. miejsce.

bEhJcwGG
ciekawostki
wiadomości
KOMENTARZE
(0)