Notowania

Druga Stolica Kultury leży w Kraju Basków

San Sebastian będzie pełnić tę funkcję wraz z Wrocławiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Moody75/CC/Flickr)

Hiszpańskie miasto San Sebastian w Kraju Basków, zostało nominowane do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku - poinformowało hiszpańskie ministerstwo kultury. San Sebastian będzie pełnić tę funkcję wraz z Wrocławiem.

San Sebastian (w jęz. baskijskim Donostia) pokonało w rywalizacji inne hiszpańskie miasta: Burgos, Kordowę, Segowię, Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich i Saragossę.

Tytuł Europejskiej Stolicy Kultury jest przyznawany od 1985 roku. Obecnie co roku Europejską Stolicą Kultury zostają dwa miasta: jedno z państw tzw. starej Unii i jedno spośród nowych członków Wspólnoty. W historii konkursu tytuł ten nosiło jedno polskie miasto - Kraków w 2000 roku.

O przyznaniu tytułu Wrocławiowi zdecydowała 21 czerwca Komisja Selekcyjna złożona z ekspertów z UE i Polski. Obok Wrocławia w konkursie rywalizowały: Gdańsk, Lublin, Katowice i Warszawa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t89587.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wroclaw;wybrany;europejska;stolica;kultury,176,0,858544.html) Wrocław wybrany Europejską Stolicą Kultury W walce o prestiżowy tytuł stolica Dolnego Śląska pokonała Warszawę, Katowice, Lublin i Gdańsk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/palka;wroclaw;jeszcze;nie;jest;stolica;kultury,39,0,859175.html) Pałka: Wrocław jeszcze nie jest stolicą kultury Stolica Dolnego Śląska musi pokazać, że rzeczywiście wygrała z Warszawą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/t148159.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/wroclaw;stolica;kultury;setki;milionow;na;odgrzewane;kotlety,229,0,857573.html) Wrocław stolicą kultury. Setki milionów na odgrzewane kotlety Prezydent Dutkiewicz dostanie 6 mln zł, choć nie zaproponował nic nowatorskiego. Money.pl sprawdził na co wyda 314 mln zł.
Tagi: europejska stolica kultury, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz