Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gates
16.06.2010 19:45

Gates i Buffett do bogatych: Podzielcie się majątkiem

Współzałożyciel Microsoftu i znany inwestor prowadzą kampanię charytatywną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum//CC/Flickr)

Współzałożyciel firmy Microsoft Bill Gates (na zdjęciu) i inwestor Warren Buffett prowadzą kampanię, mającą skłonić innych amerykańskich miliarderów do przekazania przynajmniej połowy ich bogactwa na cele charytatywne.

Była szefowa fundacji Billa i Melindy Gatesów, Patty Stonesifer, powiedziała agencji Associated Press, że tę kampanię Gates i Buffett - przyjaciele i filantropi - prowadzą od roku, zwracając się do ludzi, by składali obietnice przekazania części majątku instytucjom charytatywnym, za życia lub po śmierci. Kampanię tę nazwali _ The Giving Pledge _.

Takie obietnice złożyły już podobno cztery bardzo zamożne pary: Eli i Edythe Broad, Gerry i Marguerite Lenfest, John i Ann Doerr oraz John i Tasha Mortgridge. Buffett dał dobry przykład, informując, że już w 2006 roku zdecydował, iż na cele charytatywne przekaże 99 proc. swego majątku, szacowanego na 46 miliardów dolarów. Bill i Melinda Gates są od dawna znani z działalności charytatywnej.

Gates i Buffett proszą, by obietnice, o które zabiegają, składać publicznie, z pisemnym uzasadnieniem. Podkreślają zarazem, że chodzi o zobowiązanie moralne, a nie kontrakt prawny.

Tagi: gates, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz