Notowania

korrida
06.07.2011 06:42

Hiszpania gotowa na gonitwy byków

Dzisiaj zaczyna się znane na całym świecie widowisko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(grapa/CC/Flickr)

*W Pampelunie, stolicy hiszpańskiego regionu Nawarra, wszystko jest już gotowe na coroczną fiestę ku czci św. Fermina. Od dzisiaj do 14 lipca codziennie odbywać się tam będą m.in. gonitwy byków i korridy. *

Popularne na całym świecie wydarzenie zostało rozsławione w wydanej w 1926 roku powieści Ernesta Hemingwaya _ Słońce też wschodzi _. Głównym punktem obchodów na cześć św. Fermina jest poranna gonitwa byków, której trasa biegnie wzdłuż wąskich uliczek Starego Miasta. Setki śmiałków uciekają przed stadem na ponad 800-metrowym odcinku, zakończonym areną walk byków Santo Domingo, na której później zwierzęta walczą z torreadorami.

Burmistrz Pampeluny Enrique Maya zapewnia, że mieszkańcy oczekują tysięcy turystów, którzy co roku przybywają, aby bawić się razem z Hiszpanami. Ludzie ubierają się na biało i zakładają charakterystyczne czerwone apaszki. Przez cały tydzień życie toczy się na ulicy, a turyści stają się na moment mieszkańcami Pampeluny - powiedział burmistrz, zachęcając wszystkich do udziału w fieście.

Najbardziej wytrwałymi fanami gonitw i korrid są Amerykanie, którzy stanowią większość przyjezdnych. Przybywają też licznie Francuzi, Brytyjczycy, Niemcy, Włosi i obywatele krajów latynoamerykańskich.

Zobacz, jak wygląda tradycyjna gonitwa byków w Pampelunie:

Jak podkreślają władze Pampeluny, wszyscy, nawet najmłodsi turyści, znajdą coś dla siebie w czasie fiesty. Zaplanowano ponad 520 atrakcji, z których jedynie 33 są bezpośrednio związane z bykami. Najbardziej emocjonujące i niebezpieczne wydarzenia będą transmitowane przez telewizję.

Obchody rozpoczną się na głównym placu miasta tradycyjnym wystrzałem z racy, któremu towarzyszą okrzyki zebranych: _ Mieszkańcy Pampeluny, niech żyje św. Fermin! _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t102700.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/hiszpania;katalonia;zakazuje;u;siebie;korridy,138,0,649098.html) Hiszpania: Katalonia zakazuje u siebie korridy Przeciwnicy zakazu będą go skarżyć do sądu konstytucyjnego w Madrycie.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/143/100495_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-rozrywka/encierro-czyli-tradycyjny-bieg-z-bykami,0,641969.html) Encierro, czyli tradycyjny bieg z bykami W hiszpańskim mieście, w Pampelunie rozpoczęła się fiesta ku czci świętego Fermina. Jak co roku w lipcu organizowane są słynne na cały świat encierro - gonitwy byków ulicami miast.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t142064.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oburzeni;protestuja;w;calej;hiszpanii,229,0,853733.html) "Oburzeni" protestują w całej Hiszpanii Głównie młodzi ludzie sprzeciwiają się paktowi na rzecz euro, politykom i systemowi finansowemu, w których widzą winnych kryzysu gospodarczego.
Tagi: korrida, ciekawostki, wiadomości, styl, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz