Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ile kobiet gra w gry komputerowe?

Większość gier komputerowych powstaje głównie z myślą o mężczyznach. Czy na pewno?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Remigiusz Sikora)

Dlaczego kobiety nie czekają z niecierpliwością na premiery najnowszych gier? Dlaczego nie przesiadują godzinami przed telewizorem, grając w Playstation 3? Odpowiedź wydaje się prosta. Większość gier komputerowych powstaje głównie z myślą o mężczyznach. Czy na pewno?

Wiele gier, jak Grand Theft Auto, czy symulatory lub wyścigi samochodowe cieszy się popularnością wśród facetów. Co z kobietami? Spora część ludzi jest bliska stwierdzeniu, że żeńska część użytkowników nie interesuje się elektroniczną rozrywką. Nic bardziej mylnego. Co zaskakujące, według badań International Game Developers Association kobiety stanowią 40 proc. wszystkich graczy. Wynik ten w poszczególnych badaniach może być nieco niższy, nie zmienia to jednak faktu, że kobiety grają na komputerze przeciętnie ponad siedem godzin tygodniowo.

Dlaczego, w takim razie, jedynie 12 proc. kobiet pracyje w przemyśle gier komputerowych? Główną przyczyną mogą właśnie być mylne stereotypy. Ludziom wydaje się, że kobiety grają jedynie w gry typu Wii Fit (Wii Fit to oryginalne połączenie programu treningowego i gry), ale to nieprawda. Gry typu MMO (Massively Multiplayer Online Game), strzelanki czy zręcznościówki są równie popularne.

Tagi: gry komputerowe, ciekawostki, styl, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-01-2020

Ewerest69Przeciętnie po 7 godzin tygodniowo XD ja tygodniowo przeciętnie gram na pc 35 godzin XD

Rozwiń komentarze (1)