Notowania

płatny seks
25.11.2010 14:34

Ile można zarobić na seksie? Zależy od miasta i ...języków

Średnia stawka za godzinne tete a tete to 150 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Maciej Czajkowski)

*Dla jednych jest to _ najstarsza profesja świata _, która powinna zostać zalegalizowana, dla innych występek przeciwko moralności. Prostytucja nie jest uznawana oficjalnie w Polsce za zawód. Należy jednak stwierdzić, że osoby pracujące w ten sposób odnoszą konkretne materialne korzyści. Miesięcznie świadczący usługi seksualne mogą zarobić 12 tysięcy złotych. *

Firma Sedlak&Sedlak przeanalizowała branżowe ogłoszenia internetowe. Na początku należy zaznaczyć, że kwota jaka pobierana jest przez _ panie do towarzystwa _ za konkretną usługę w przeważającej ilości przypadków nie trafia bezpośrednio do jej portfela. Często zdarza się, że część zysków oddawana jest opiekunowi lub agencji towarzyskiej, w której zatrudniona jest dziewczyna.

Z relacji kobiet świadczących usługi seksualne wynika, że pomimo prawnego zakazu sutenerstwa w naszym kraju (art. 204 § 2 Kodeksu karnego) jest to zjawisko stosunkowo popularne, a odsetek zysków trafiający do kieszeni pośrednika często wynosi 50 proc..

Godzina tete a tete najdroższa we Wrocławiu i Warszawie

Najwyższe zarobki za godzinę usług odnotować można w Warszawie i Wrocławiu. Mediana dla wszystkich miast (włączając agencje towarzyskie) wyniosła 150 zł. Powyżej tej kwoty plasują się dwa wspomniane już miasta, a także Gdańsk oraz agencje towarzyskie.

Źródło: opracowanie Sedlak & Sedlak

Za pół godziny usług seksualnych we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku wartości te przekraczają 110 PLN (medianę dla całej badanej grupy). W pozostałych miastach plasują się poniżej tej kwoty.

Źródło: opracowanie Sedlak & Sedlak

Średnia stawka za noc wyniosła 1 200 zł. Powyżej tej kwoty znalazły się dwa miasta: Warszawa oraz Łódź. W Gdańsku i Krakowie mediana wynagrodzeń za całonocne usługi wyniosła dokładnie 1200 zł.

Źródło: opracowanie Sedlak & Sedlak

Koszt usług w zależności od _ języka _ i wieku _ usługodawczyni _

Niezależnie od miasta w jakim świadczone są usługi seksualne ich cena (a tym samym wynagrodzenie) związana jest z wiekiem usługodawczyni. Im wyższy wiek tym niższa jest cena usług seksualnych.

Poziom zarobków wśród osób oferujących usługi seksualne związany jest nie tylko z wiekiem. Kolejnym istotnym czynnikiem okazuje się być znajomość języka obcego. Z przeprowadzonych analiz wynika, że wynagrodzenie pobierane za usługi seksualne jest wyższe wśród pań deklarujących znajomość języka angielskiego. Największa różnica widoczna jest w przypadku całonocnych usług seksualnych. Średnia wśród pań deklarujących znajomość języka angielskiego wyniosła 1400 zł i było to o 400 zł więcej, niż wśród pań nie posługujących się nim. Mniejsze różnice zanotowano w przypadku godzinnych oraz półgodzinnych usług.

Miesięcznie nawet 12 tys. złotych

Miesięczne zarobki pań świadczących odpłatne usługi seksualne różnić się będę w zależności od ilości czasu, jaki osoby te poświęcają na pracę oraz ilości klientów obsłużonych w dnia pracy. Przyjmując teoretycznie, że w ciągu miesiąca pani (nie znająca angielskiego) pracuje 20 dni i każdego dnia ma czterech klientów, z czego każdy z nich przebywa u niej około godziny daje to 20 x (4 x 150) = 12000 zł.

Jak wspomniano na początku, powyższe analizy przeprowadzono w oparciu o dane zebrane na stronach internetowych. Podane obliczenia nie są pełne, gdyż nie uwzględniają kosztów pracy w tym zawodzie, takich jak koszty wynajmu lokalu, ochrony, odzieży specjalnej, środków higieny osobistej czy opieki lekarskiej. W przypadku agencji towarzyskich wynagrodzenia pań prawdopodobnie są znacznie niższe niż stawki pobierane od klientów. Związane to jest ze znacznie wyższymi kosztami działalności gospodarczej niż w przypadku samozatrudnienia. Niestety nie udało się ustalić, czy panie pracujące w agencjach są zatrudnione na umowę o pracy, czy też pracują w szarej strefie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t97547.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czy;seks;i;narkotyki;da;sie;wliczyc;do;polskiego;pkb,125,0,689277.html) Czy seks i narkotyki da się wliczyć do polskiego PKB? GUS szykuje się do policzenia, ile wart jest czarny rynek w kraju. To inicjatywa Eurostatu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t97664.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szara;strefa;wspomoze;wzrost;pkb;w;statystykach,176,0,644528.html) Szara strefa wspomoże wzrost PKB w statystykach Główny Urząd Statystyczny zacznie zaliczać do PKB wartość nielegalnej produkcji.
Tagi: płatny seks, seks, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz