Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włoska mafia
24.02.2010 11:02

Kalabryjska mafia weszła do włoskiego parlamentu

Szefowie mafii mieli swojego przedstawiciela. Pomiatali nim i szantażowali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kalabryjska mafia N'drangheta ma swojego reprezentanta: senatora partii Lud Wolności Nicolę Di Girolamo - tak _ La Repubblica _ podsumowuje w środę nakaz aresztowania dla niego w związku z zarzutami prania brudnych pieniędzy.

Dziennik ujawnił fragmenty rozmów senatora z jednym z bossów, które pokazują, że był on - jak podkreśla się w artykule - marionetką w rękach najgroźniejszej i najpotężniejszej włoskiej mafii.

Prokuratura wydając nakaz aresztowania dla senatora partii premiera Silvio Berlusconiego decyzję swą wytłumaczyła tym, że jest on _ organicznie połączony z organizacją przestępczą jako doradca prawny i finansowy _.

Jak wynika z zapisu licznych rozmów telefonicznych, podsłuchiwanych przez karabinierów senator Nicola di Girolamo został wybrany dzięki _ fundamentalnemu poparciu N'dranghety _ i pracował _ w pełnym wymiarze _ dla kalabryjskich gangów. Robił interesy z bossami we Włoszech i za granicą, podróżował po świecie inwestując _ góry brudnych pieniędzy _ - dodaje dziennik.

Podkreśla, że Girolamo nigdy nie działał na własną rękę, ale był na usługach bossów i powiązanego z nimi przedsiębiorcy z Rzymu Gennaro Mokbela. Właśnie zapis rozmów z nim ujawnia skalę powiązań z mafią oraz całkowitej zależności senatora od niej.

W artykule przytacza się podsłuchaną wypowiedź Mokbela, który mówi senatorowi koalicji rządowej, że jest dla niego mniej wart niż jego portier. Przypomina mu też komu zawdzięcza wybór, zastrasza go. - _ Dla mnie, Nico, możesz zostać nawet prezydentem republiki, dla mnie zawsze jesteś portierem _- powiedział innym razem Mokbel do senatora Girolamo. Nazywał go również swym _ sługą _.

_ La Repubblica _ publikuje także inną wypowiedź Mokbela, który był rzymskim łącznikiem kalabryjskiej mafii w kontaktach z senatorem: - _ musimy znaleźć inną partię, aby do niej przeniknąć _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: włoska mafia, włochy, mafia, parlament, senator, aresztowanie, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz