Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kanada
25.04.2011 06:10

Kanadyjczycy z północy mieszkają w igloo?

Tak myślą obywatele południowej części kraju, wynika z ankiety.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VirtualErn/CC/Flickr)

Choć większość Kanadyjczyków uważa, że północna część ich kraju jest bardzo ważna, to jednak wiedza o niej jest wciąż niewielka, o czym świadczy rozpowszechnione przekonanie, że w kanadyjskiej Arktyce nadal mieszka się w igloo.

Aż 69 procent Kanadyjczyków z cieplejszych rejonów sądzi, że przynajmniej dla części mieszkańców północnych terenów głównym miejscem zamieszkania jest właśnie dom z lodowych bloków - wynika z badania przeprowadzonego przez magazyn _ Up Here _ z Yellowknife, miasta leżącego 512 km na południe od koła podbiegunowego - podała agencja Canadian Press.Tych igloo ma ponadto strzec całkiem sporo baz wojskowych.

W dodatku mieszkańcy południowej części Kanady niewiele wiedzą o faunie północnej - aż 74 procent ankietowanych uważa, że w północnych regionach można spotkać pingwiny, choć ptaki te żyją tylko na półkuli południowej, z wyjątkiem pingwina równikowego z Galapagos.

Przeprowadzona w lutym internetowa ankieta składała się z 36 pytań, a odpowiedzi świadczyły o głębokiej niewiedzy o północnych terenach. Aż 38 procent ankietowanych nie wiedziało na przykład, że już dawno zamiast określenia _ Eskimos _ używa się słowa _ Innuit _ - podała agencja Canadian Press.

Czytaj w Money.pl

Tagi: kanada, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz