Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolej w Belgii daje pracownikom premię za nepotyzm

0
Podziel się

SNCB boryka się z problemem braku chętnych do zatrudnienia.

Kolej w Belgii daje pracownikom premię za nepotyzm
(stevecadman/CC/Flickr)
bErGROth

Pół tysiąca euro brutto dostanie każdy pracownik narodowych kolei belgijskich SNCB, dzięki któremu firma wzbogaci się o nowe ręce do pracy. Akcja, wymyślona by zaradzić brakowi chętnych do pracy na kolei, ma trwać od 1 września do połowy przyszłego roku.

Zasada, znana wcześniej jedynie w firmach prywatnych, jest prosta: każdy z 38 tys. pracowników SNCB może przynieść do szefa jeden albo więcej życiorys znajomego, członka rodziny albo po prostu osoby poszukującej pracy. Premia w wysokości 250 euro należy się, jeśli kandydat przejdzie rekrutację i zostanie zatrudniony. Druga połowa ma być płacona, jeśli nowozatrudniony przetrwa okres próbny.

System ma pozwolić załatać braki w rekrutacji: SNCB zatrudnia co roku ok. 2 tys. nowych pracowników, ale brakuje wystarczającej liczby chętnych w niektórych sektorach, np. mechaników czy pracowników budowlanych, ale także specjalistów z zakresu nowych technologii i architektów.

bErGROtj

By uniknąć zarzutów nepotyzmu, prawa do premii nie będą mieli menadżerowie ani działacze zakładowych związków zawodowych. Być może z tego powodu pomysł się im nie spodobał. _ Chyba taka akcja nie byłaby konieczna, gdyby firma po prostu lepiej płaciła - _ powiedział cytowany przez _ Le Soir _ Dominique Dalne z centrali CSC Transcom. -_ Dyrekcja lepiej by zrobiła, dając po 500 euro tym, których chce zatrudnić, bo to im potrzeba zachęty _ - dodaje.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t19767.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/podrozni;boja;sie;automatow;biletowych,59,0,646203.html) Podróżni boją się automatów biletowych Podróżujący koleją w Wielkiej Brytanii wolą stać w kolejce do okienka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t99331.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tory;na;sprzedaz;rzad;zarobi;1;5;mld;funtow,229,0,635877.html) Tory na sprzedaż, rząd zarobi 1,5 mld funtów Linia szybkiej kolei z Londynu do Falkestone ma 109 kilometrów długości.
bErGROtK
ciekawostki
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)