Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ciekawostki
11.10.2009 11:49

Kosmiczny klown wrócił na Ziemię

Guy Laliberte i dwóch astronautów bezpiecznie wylądowali w Kazachstanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosyjski statek Sojuz wiozący założyciela słynnego Cyrku Słońca Guy Laliberte i dwóch astronautów bezpiecznie wylądował w Kazachstanie - poinformowało rosyjskie centrum kontroli tej misji.

_ Pierwszy klown w kosmosie _, jak obwołano Kanadyjczyka Laliberte, przez cały 8-dniowy pobyt na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nosił na nosie czerwoną kulkę. Wraz z nim wrócili na Ziemię Rosjanin Giennadij Padałka i astronauta NASA Michael Barratt, którzy przebywali w kosmosie 198 dni. Los z ISS trwał 3,5 godziny.

Laliberte nadał w piątek wieczorem ze stacji kosmicznej proekologiczne posłanie poetyckie, po którym nastąpił _ planetarny spektakl _ w 14 miastach świata, transmitowany przez internet, z udziałem m.in. b. wiceprezydenta USA Ala Gore'a, aktorki Salmy Hayek oraz piosenkarzy Bono, Shakiry i Garou.

*Zobacz apel _ kosmicznego klowna _ w Russia Today: *

W trakcie kosmicznej podróży, za którą zapłacił ponad 35 mln dolarów, Laliberte reklamował działalność swojej fundacji charytatywnej One Drop Foundation (Fundacja Jedna Kropla), zajmującej się problemem zmniejszania się zasobów wody pitnej na świecie.

Tagi: ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz