Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alkohol w rosji
15.03.2010 06:21

Kreml chce obniżyć spożycie alkoholu z 18 do 8 litrów

Lekarz sanitarny ma nowy pomysł - zakaz sprzedaży po 21.

Podziel się
Dodaj komentarz
(anokarina/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Główny lekarz sanitarny Rosji Giennadij Oniszczenko zaapelował o wprowadzenie zakazu sprzedaży wszelkich napojów alkoholowych po godzinie 21. Miałaby to być część zainicjowanej przez Kreml kampanii walki z nadużywaniem alkoholu.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w sierpniu ubiegłego roku wezwał do nasilenia walki z nadużywaniem alkoholu w Rosji. Powiedział wówczas, że jest zaszokowany tym, że w Rosji rocznie spożywa się 18 litrów czystego alkoholu na osobę. Postawił przed rządem zadanie obniżenia tej ilości do 8 litrów.

Od tamtego czasu Rosja zwiększyła trzykrotnie akcyzę na piwo, wprowadziła minimalne ceny wódki i zamierza drastycznie ograniczyć liczbę miejsc sprzedaży piwa.

Oniszczenko powiedział, że zaproponowany zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 23 jest niewystarczający. - _ Dlaczego zaczynać wtedy, gdy wszyscy już śpią... Godzina 21 to taki czas, kiedy się jeszcze nie śpi i do domu się jeszcze nie wróciło _ - powiedział Oniszczenko w wywiadzie dla agencji RIA Nowosti.

Główny lekarz sanitarny opowiedział się także za skopiowaniem systemu z Finlandii, gdzie alkohol jest sprzedawany jedynie w licencjonowanych sklepach i w ograniczonym czasie. Napoje alkoholowe w Rosji można obecnie kupować przez całą dobę.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: alkohol w rosji, alkohol, rosja, sprzedaż, spożycie, zakaz, lekarz, sanitarny, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz