Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Leonardo zamontowany. Sukces Discovery

0
Podziel się:

Projekt Międzynarodowej Stacji Kosmicznej kosztuje w sumie około 100 mld dolarów.

Leonardo zamontowany. Sukces Discovery
(PAP/EPA)

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wzbogaciła się o nowy wielofunkcyjny moduł , który został przywieziony na ISS przez wahadłowiec Discovery - poinformowała amerykańska agencja kosmiczna NASA.

Moduł, który kiedyś nazywano po prostu Leonardo, a obecnie nosi nazwę Stały Moduł Wielofunkcyjny, kilkakrotnie podróżował na ISS i z powrotem w ładowni amerykańskich promów kosmicznych, a na czas trwania misji był dołączany do modułu Unity - pierwszego amerykańskiego komponentu stacji.

Teraz został podłączony na stałe i będzie wykorzystywany jako dodatkowa powierzchnia magazynowa na ISS - stacji kosmicznej, której budowa rozpoczęła się ponad 12 lat temu.

W tym międzynarodowym projekcie, którego wartość szacuje się na 100 mld dolarów, uczestniczy 16 państw.

Zobacz także: Załoga Discovery skoncentrowana na sowich zadaniach. Zobacz reportaż ITN News (ang.):

Obecna 39. i zarazem ostatnia misja Discovery została wydłużona o jeden dzień, dzięki czemu, jak pisze Reuters, załoga wahadłowca będzie mogła pomóc w przygotowaniu stacji do funkcjonowania po zakończeniu lotów promów kosmicznych USA. Discovery z sześcioosobową załogą jest oczekiwany na Przylądku Canaveral na Florydzie w następny wtorek.

W tym roku zakończy się 30-letni program amerykańskich wahadłowców. W kwietniu na orbitę poleci jeszcze Endeavour, a w czerwcu Atlantis.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t95563.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/ostatni;lot;promu;kosmicznego;atlantis,196,0,625348.html) Ostatni lot promu kosmicznego Atlantis O 14.48 czasu polskiego amerykański prom kosmiczny powrócił ze swojej ostatniej misji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t93205.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/rosja;zbuduje;turystyczny;statek;kosmiczny,241,0,601585.html) Rosja zbuduje turystyczny statek kosmiczny Turystyka kosmiczna to już nie nowość, ale do tej pory turyści latali _ tradycyjnymi _ statkami.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/95/125279_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/wystrzel-sie-w-kosmos-lub-zamien-w-diament-po-smierci-0-786669.html) Wystrzel się w kosmos lub zamień w diament. Po śmierci Zasiłek pogrzebowy nie starczy nawet na jedną dwudziestą trumny... ze złota. Starczy za to na opłatę półrocznego abonamentu w firmie kriogenicznej, która przechowa nasze zamrożone zwłoki.
kosmos
ciekawostki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)