Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
legalizacja marihuany
18.10.2010 19:26

Marihuana będzie legalna? Kalifornia pyta obywateli

Referendum w tej sprawie odbędzie się przy okazji wyborów do Kongresu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(r0bz/CC/Flickr)

Referendum w tej sprawie odbędzie się za dwa tygodnie przy okazji wyborów do Kongresu. *Zgodnie z propozycją, w Kalifornii legalne będzie posiadanie plantacji konopi indyjskich o powierzchni 2,5 metra kwadratowego i do 28 gramów marihuany.*

Władze lokalne będą mogły wydawać pozwolenia na komercyjną produkcję tej substancji i opodatkowywać jej sprzedaż.

_ - Musimy przestać postrzegać marihuanę jako coś negatywnego i uznać, że konopie indyjskie mogą zmienić na lepsze nasze społeczeństwo _ - mówi Lanny Swerdlow z koalicji na rzecz legalizacji marihuany.

Dziennikarz z San Francisco Phil Matier powiedział telewizji ABS, że propozycja jest popularniejsza niż którykolwiek z polityków z Kalifornii. - _ To jedyny kandydat, który ma poparcie większości _'- dodał.

Sondaże wskazują na to, że pomysł legalizacji marihuany ma szanse na zatwierdzenie w referendum. Będzie to jednak zależało od tego, czy 2 listopada do urn pójdą młodzi wyborcy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t46362.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/holenderscy;zieloni;za;ekologiczna;marihuana,36,0,523300.html) Holenderscy Zieloni za ekologiczną marihuaną Holenderska Zielona Lewica opowiada się za pełną legalizacją marihuany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t44005.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/marihuana;trafila;do;reklamy;jako;lekarstwo,225,0,671457.html) Marihuana trafiła do reklamy, jako lekarstwo Według pierwszych informacji spot nie wywołał protestów publiczności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t75367.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bez;kar;za;posiadanie;lsd;i;heroiny;w;malych;ilosciach,44,0,522540.html) Bez kar za posiadanie LSD i heroiny. W małych ilościach Nowe, bardziej łagodne prawo będzie obowiązywać w Meksyku.
Tagi: legalizacja marihuany, marihuana, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz