Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alkohol
29.11.2010 09:41

Minimalne ceny alkoholu powstrzymają picie na umór?

Binge drinking to dla niektórych młodych Brytyjczyków rodzaj sportu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Neustockimages/iStockphoto)

Z myślą o poprawie zdrowia społeczeństwa, głównie młodzieży, rząd brytyjski chce wprowadzić minimalne ceny na alkohol - powiedział w niedzielę w telewizji BBC minister zdrowia Andrew Lansley.

Minister nie podał minimalnej ceny alkoholu, ale nieoficjalnie mówi się o około 50 pensach za jednostkę alkoholu; jednostka alkoholu to w W. Brytanii 10 mililitrów etanolu.

Szacuje się, że cena butelki wina stołowego nie będzie mogła kosztować poniżej 4,5 funta, dwulitrowa butelka cydru poniżej 5,5 funta, zaś cena opakowania z 20 puszkami piwa nie będzie mogła wynieść mniej niż 8,5 funta.

_ Intencją rządu nie jest ingerencja w życie obywateli i ich konsumpcyjne wybory, ale w niektórych sytuacjach taka interwencja, jeśli ma im wyjść na zdrowie, jest pożądana _ - powiedział Lansley w wywiadzie telewizyjnym.

Brytyjczycy już nie upijają się na umór tak często? (AP, ang):

Poważnym problemem społecznym jest w Wielkiej Brytanii picie do nieprzytomności, co praktykuje zwłaszcza młodzież. Rząd martwi też rosnąca liczba palących nastolatków. _ Musimy traktować palenie jako pierwszoplanowy problem _ dotyczący zdrowia publicznego - podkreślił minister.

Jednym ze sposobów walki rządu z paleniem będzie usunięcie paczek papierosów z pola widzenia kupujących. W sklepach będą one sprzedawane spod lady, w białych lub szarych opakowaniach. Paczki papierosów mają nie przyciągać uwagi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t84152.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/odkazanka;przebojem;szarej;strefy;budzet;traci;1;mld;zl,246,0,711926.html) Odkażanka przebojem szarej strefy. Budżet traci 1 mld zł Takie straty generuje handel nielegalnym alkoholem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t86710.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pijemy;coraz;wiecej;alkoholu;szczegolnie;piwa,65,0,616769.html) Pijemy coraz więcej alkoholu, szczególnie piwa Spożycie alkoholu na jednego mieszkańca w Polsce wzrosło z 9,21 l w 2007 r. do 9,58 l w 2008 r.
Tagi: alkohol, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz