Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morderca ukryty w kalendarzu

Jeden z niemieckich kalendarzy adwentowych jest przebojem, odkąd nagłośniono, że autorzy umieścili w nim wizerunek seryjnego mordercy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jeden z niemieckich kalendarzy adwentowych jest przebojem, odkąd nagłośniono, że autorzy umieścili w nim wizerunek seryjnego mordercy.

W kalendarzu zamieszczono portrety ponad 20 znanych obywateli Hanoveru. Znalazł się wśród nich filozof Gottfired Leibniz i grupa The Scorpions. Uwagę jednak przyciągnął przede wszystkim Fritz Haarmann, który w latach XX ubiegłego wieku zamordował 24 młodych mężczyzn i chłopców. Morderca został ścięty w 1925 roku. Haarmanna, sportretowanego z siekierą w dłoni, umieszczono w dniu 1 grudnia. Pod nim widać Świętego Mikołaja.

Haarmann trafił do kalendarza już w ubiegłym roku, ale dopiero w roku bieżącym kalendarz zyskał rozgłos po tym, jak Bild opublikował artykuł na ten temat, w którym pytał, czy umieszczenie seryjnego mordercy w kalendarzu dla dzieci nie jest przekroczeniem dobrego smaku.

Hans Nolte, dyrektor miejskiego wydziału turystyki poinformował, że chętni ustawiają się w kolejkach po kalendarz, a zamówienia napływają nawet z Berlina i Wiednia.

Sam Nolte nie widzi chyba nic złego w umieszczeniu Haarmanna, ,,to część naszej historii" - mówi Reuterowi.

Zapowiedział jednak, że w przyszłorocznej edycji portret mordercy nie zostanie już umieszczony.

Tagi: kalendarz, ciekawostki, styl, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz