Notowania

Przejdź na
nbp
07.06.2010 11:15

Można już kupić monetę z księdzem Popiełuszką

NBP po raz pierwszy wyemitował monetę o nominale 37 zł, nawiązując do wieku księdza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Dzień po beatyfikacjikapłana Narodowy Bank Polski emituje srebrną 10-złotówkę i złotą monetę o nominale 37 złotych, nawiązującym do wieku duchownego w chwili śmierci.

Na zdjęciu wierni z wizerunkiem księdza Jerzego Popiełuszki na uroczystości beatyfikacyjnej.

Bank centralny podkreśla, że w historii kolekcjonerstwa jest to pierwsza moneta o takim nominale. Pomysłodawcą wydania monety 37-złotowej był poprzedni prezes NBP Sławomir Skrzypek, który zginął w wyniku katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Na monetach zamieszczone zostały słowa świętego Pawła _ Zło dobrem zwyciężaj _. Były one mottem życiowym księdza Jerzego Popiełuszki.

Cena minimalna srebrnej monety to 77 złotych, a maksymalna - 85 złotych. Z kolei monetę złotą można wylicytować za cenę od 398 złotych do 410 złotych.

Aukcje internetowe w serwisie aukcyjnym NBP potrwają do godziny 13:00 w czwartek 10 czerwca.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rosja: Bank centralny wyda ogromną **monetę** ]( http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/rosja;bank;centralny;wyda;ogromna;monete,174,0,629166.html )
* [ Pierwsza **aukcja** **monet** **NBP** przez internet ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pierwsza;aukcja;monet;nbp;przez;internet,117,0,575349.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: nbp, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, IAR, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz