Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na angielskim lotnisku zamiast ludzi hologramy

0
Podziel się:

Port w Manchesterze pierwszy w świecie wprowadzi hologramy o ludzkiej sylwetce.

Na angielskim lotnisku zamiast ludzi hologramy
(luisvilla/CC/Flickr)

Lotnisko w Manchesterze, w Anglii, jako pierwsze w świecie wprowadzi od poniedziałku hologramy o ludzkiej sylwetce przygotowujące pasażerów do kontroli bagażu podręcznego - informuje biuro prasowe lotniska.

Dwa wpadające w oko hologramy - John i Julie - wymodelowane na dwojgu pracownikach lotniska Johnie Walshu i Julie Capper, nigdy nie będą w złym humorze, lecz zawsze eleganckie, uśmiechnięte i wyspane. Nagranym głosem będą przypominać pasażerom, że na pokład samolotu nie wolno wnosić płynów, ani ostrych przedmiotów i że muszą okazać kartę pokładową.

Materiał, z którego zrobione są ludzkie hologramy zapewnia maksimum przezroczystości i trwałości. Na powierzchnię przewyższającą jakością szkło nałożone jest wideo o dużej rozdzielczości stwarzające iluzję żywego człowieka.

Wrażenie ma być tak sugestywne, że pasażerowie będą okazywali hologramom paszporty do kontroli. Dotychczas ten rodzaj technologii był wykorzystywany tylko w przemyśle muzycznym przy produkcji filmowych migawek i teledysków.

_ - Od wprowadzenia zakazu wnoszenia płynów na pokład samolotu upłynęły cztery lata i wielu podróżnych o nim zapomina. Bez większego efektu przypominaliśmy im o tym plakatami i wykorzystując aktorów ucharakteryzowanych na dezodoranty. Teraz spróbujemy z hologramem _ - mówi Julie Armstrong, szefowa działu obsługi klientów.

Inną korzyścią będzie to, że informowanie o zakazie wnoszenia płynów nie będzie odciągało pracowników od innych prac, hologramy zajmują mniej miejsca niż np. stoisko informacyjne, a kolejki do kontroli bagażu podręcznego skrócą się.

_ - Mój hologram jest tak prawdziwy, że zastanawiam się, czy nie mogłabym go wysłać na jakąś nasiadówkę zamiast samej brać w niej udział i czy ktoś by zauważył różnicę _ - Julie Capper zdradza swoje wirtualne marzenia. Z punktu widzenia pracodawcy niewątpliwą zaletą hologramów jest także i to, że nie trzeba im płacić.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t19724.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lotos;dostarczy;paliwo;na;lotnisko;chopina,124,0,762748.html) Lotos dostarczy paliwo na lotnisko Chopina Petrolot nie będzie już miał wyłączności na dostawy paliwa dla warszawskiego portu lotniczego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t85042.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poleciala;glowa;po;zamachu;na;domodiedowie,67,0,760387.html) Poleciała głowa po zamachu na Domodiedowie Miedwiediew zwolnił urzędnika MSW odpowiedzialnego za bezpieczeństwo w transporcie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)