Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Najstarszy mężczyzna świata skończył 114 lat

0
Podziel się

Jest nim Japończyk Jirouemon Kimura. Starzec zapowiedział, że zamierza dożyć 120 lat.

Najstarszy mężczyzna świata skończył 114 lat
(PAP/EPA)
bDIcUFfV

Jest nim Japończyk Jirouemon Kimura. Na uroczyste śniadanie przygotowano mu doradę z rusztu, tradycyjną japońską zupę miso oraz ryż z czerwoną fasolą. Mediom powiedział, że zamierza dożyć 120 lat.

Kimura nie ukrywał też, że był głęboko poruszony, gdy dowiedział się, że został najstarszym mężczyzną na świecie, w momencie gdy 14 kwietnia zmarł w USA poprzedni rekordzista. - _ To dla mnie wielki honor _ - powiedział przybyłym z gratulacjami przedstawicielom władz miejskich jego rodzinnego Kyotango w zachodniej Japonii.

Pan Kimura, były pracownik poczty, ujawnił też sekret swej długowieczności - należy jeść oszczędnie, wstając od stołu, gdy żołądek jest w 80 procentach napełniony.

bDIcUFfX

Już rok temu, z okazji swych 113. urodzin, zapowiadał, że chce dożyć 120 lat i teraz to potwierdził. Ma siedmioro dzieci, 14 wnuków, 25 prawnuków i 11 praprawnuków. Wciąż jest w dobrej formie, cieszy się jasnością umysłu, w dniu urodzin rozmawiał z dziennikarzami i przedstawicielami władz miejskich przez 50 minut.

Na poczcie Kimura pracował przez 40 lat. Po przejściu na emeryturę zajmował się rolnictwem aż do 90. roku życia. Teraz - jak mówi jego rodzina - większość czasu spędza w łóżku, ale wciąż może chodzić z balkonikiem i konsekwentnie spożywa trzy posiłki dziennie.

Organizacja Gerontology Research Group z siedzibą w Los Angeles informuje, że żyje obecnie pięć kobiet, które są starsze od Kimury. Dwie z nich to Japonki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t137294.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hillary;clinton;spotka;sie;z;cesarzem;japonii,27,0,813851.html) Hillary Clinton spotka się z cesarzem Japonii Szefowa amerykańskiej dyplomacji zapewnia, że USA są gotowe pomóc Japonii w odbudowie kraju po zniszczeniach spowodowanych trzęsieniem ziemi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t95839.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/przez;japonie;europa;wstrzymuje;produkcje,120,0,811384.html) Przez Japonię Europa wstrzymuje produkcję W związku z zakłóceniami w dostawach części koncern Toyota przerwie prace w swoich europejskich fabrykach.
bDIcUFgy
ciekawostki
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)