Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bank
09.10.2008 15:00

Niemcy specjalizują się w napadach na bank, a Irlandczycy na urzędy pocztowe

Niemcy specjalizują się w napadach na bank, a Irlandczycy na urzędy pocztowe - twierdzi włoski socjolog Marzio Barbagli. Jego odkrycie obala stereotypy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

_ Niemcy specjalizują się w napadach na bank, a Irlandczycy na urzędy pocztowe _ - tak twierdzi włoski socjolog Marzio Barbagli, który przeanalizował dane włoskiego ministerstwa spraw wewnętrznych na temat przestępczości wśród cudzoziemców. Jego odkrycie obala wiele stereotypów.

Opinia publiczna jest od dawna przekonana, że najczęściej w konflikt z prawem wchodzą imigranci z Rumunii. Przed nimi na cenzurowanym byli Albańczycy. Tymczasem uważna analiza oficjalnych danych, będących w posiadaniu resortu spraw wewnętrznych, pokazuje, że jest nieco inaczej.

Rumuńscy imigranci przodują w zabójstwach, włamaniach do mieszkań, napadach rabunkowych na przechodniów i kradzieżach samochodów. Nikt natomiast nie nie może się równać z Niemcami, gdy chodzi o napady na banki. Irlandczycy są zaś mistrzami w napadach na urzędy pocztowe. Nikomu jednak nie przyszło do głowy, aby z tego powodu nawoływać do zaostrzenia przepisów wobec przyjezdnych z Niemiec i Irlandii - jak to uczyniono wobec Rumunów...

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: bank, ciekawostki, styl, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz