Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
żywność
19.11.2007 13:47

Nietypowa kontrola

Niespodziewana inspekcja w jednym z norweskich sex-shopów wykazała, że erotyczne produkty żywnościowe nie są prawidłowo oznakowane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Niespodziewana inspekcja w jednym z norweskich sex-shopów wykazała, że erotyczne produkty żywnościowe nie są prawidłowo oznakowane. Na każdym powinna się znaleźć etykieta wyliczająca po norwesku wszystkie składniki.

Teraz urząd ds. bezpieczeństwa żywności nakazał przemetkowanie pudełek z cukierkowymi kajdankami czy czekoladą do malowania ciała. Upomniani przedsiębiorcy zamierzają się zastosować do przekazanych wytycznych.

"Byliśmy zaskoczeni kontrolą urzędu, ponieważ jedzenie nie jest naszym kluczowym produktem" - powiedziała lokalnemu tabloidowi VG Kjersti Antonsen, doradca z objętego "nalotem" sklepu.

Sprzedaż niewłaściwie opisanych jadalnych staników i podwiązek nie jest jedynym przewinieniem sieci. Złamano także prawo dotyczące importu erotycznych słodyczy. Według władz, na dobę przed wwiezieniem do kraju, towary powinny zostać zgłoszone odpowiedniemu urzędowi. Tak się jednak nie stało.

Tagi: żywność, ciekawostki, styl, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz