Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
obama
25.11.2010 06:00

Obama ułaskawił dwa indyki. "Unikniemy jednej masakry"

Dziś Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama symbolicznie ułaskawił wczoraj dwa indyki, wyrażając radość, że pozwoli to uniknąć w tym miesiącu _ przynajmniej jednej masakry _. Było to nawiązanie do klęski Demokratów w wyborach parlamentarnych.

_ - Spada na mnie jako na przywódcę najpotężniejszego państwa świata obowiązek ułaskawienia dwóch indyków _ - powiedział Obama w przeddzień Święta Dziękczynienia w ogrodzie różanym Białego Domu w obecności swoich córek Sashy i Malii oraz jednej z bohaterek dnia, gigantycznej, 20-kilogramowej indyczki o imieniu Apple.

fot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/usa;parada;z;okazji;swieta;dziekczynienia,galeria,3126,0.html)_ - Pozwólcie, że wyznam, iż z wielką przyjemnością zapobiegam w listopadzie przynajmniej jednej masakrze _ - zażartował Obama trzy tygodnie po wyborach, w których Demokraci stracili większość w Izbie Reprezentantów.

Zgodnie ze zwyczajem wprowadzonym przez Johna Kennedy'ego prezydenci amerykańscy _ ułaskawiają _ jednego lub dwa indyki w przeddzień Święta Dziękczynienia, w które tradycyjnie jada się indyka.

Dwa 21-tygodniowe ptaki Apple i Cider przejdą dzięki temu na beztroską emeryturę w ogrodach Mount Vernon, rezydencji pierwszego prezydenta USA George'a Washingtona.

Ułaskawione przez prezydenta indyki przyjmował zwykle park rozrywki Disneyland w Kalifornii, ale w tym roku po raz pierwszy zerwał z tą tradycją.

Tagi: obama, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz