Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ogromna asteroida zmierza w kierunku Ziemi

0
Podziel się:

Czy uderzy w naszą planetę okaże się w 2029 roku. Katastrofa jest przewidywana na 2036 rok.

Ogromna asteroida zmierza w kierunku Ziemi
(emyerson/iStockphoto)

Ogromna asteroida gna w kierunku Ziemi z prędkością ponad 30 tysięcy kilometrów na godzinę i jak oceniają naukowcy, może się zderzyć z naszą planetą 13 kwietnia 2036 roku. Gdyby tak się stało, doszłoby wtedy do ogromnych zniszczeń, a ofiary można by liczyć w milionach, pisze _ Polska The Times _.

Takie są katastroficzne szacunki naukowców z wielu krajów, którzy bacznie obserwują tor lotu asteroidy o nazwie Apophis, a do tej grupy naukowców dołączyli też specjaliści z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, czytamy.

Gazeta dodaje, że wszystko wyjaśni się w kwietniu 2029 roku. Jeśli wówczas asteroida wejdzie na określoną trajektorię lotu, co jest niestety możliwe, jej uderzenie w Ziemię stanie się nieuniknione. Pozostanie wtedy siedem pracowitych lat, by znaleźć sposób na zapobieżenie tragedii.

W tej chwili zarówno rosyjscy jak i amerykańscy naukowcy uważają, że konieczne będzie posłanie bezzałogowej maszyny, po zderzeniu z którą licząca aż kilkaset metrów średnicy asteroida zmieniłaby kurs. _ _

_ Polska _ dodaje, że w lipcu 2005 roku bezzałogowy Deep Impact rozbił się o powierzchnię komety Tempel 1, a pobrane próbki świadczyły o tym, iż w jej składzie sporo było pyłu i lodu. Prawdopodobnie taką strukturę ma także Apophis, co umożliwiłoby po zderzeniu skierować asteroidę na bezpieczny dla Ziemi kurs.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t21769.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/sprawdza;czy;woda;pochodzi;z;komet,25,0,769305.html) Sprawdzą, czy woda pochodzi z komet Według niektórych teorii życiodajny płyn został przetransportowany z kosmosu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t101278.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/topless;w;kosmosie;co;kryje;nasa,46,0,752174.html) Topless w kosmosie, co kryje NASA Króliczek Playboya wart 100 tys dol., kosmiczna żywność, papieros, który podbijał kosmos to tylko niektóre spośród 500 wyprzedawanych pamiątek NASA
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t93205.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nasa;oglasza;odkrycie;nowej;planety,103,0,751719.html) NASA ogłasza odkrycie nowej planety Kepler-10b jest około półtora raza większa od Ziemi. Ale nie ma tam warunków do życia.
kosmos
ciekawostki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)