Notowania

niemcy
25.06.2010 16:22

Ośmiornica mundialowym ekspertem

W Niemczech rośnie popularność głowonoga, który bezbłędnie typuje zwycięzców meczów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(warrenski/CC/Flickr)

W Niemczech rośnie popularność piłkarskiego eksperta, który bezbłędnie typuje zwycięzców meczów reprezentacji Niemiec na mistrzostwach świata w Południowej Afryce. Ekspert ma na imię Paul, mieszka w Oberhauseni nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest ośmiornicą.

Paul bezbłędnie przewidział już zwycięstwa Niemców nad Australią i Ghaną oraz porażkę z Serbią. Dziś przepowiedział również tryumf reprezentacji Niemiec nad Anglią w meczu jednej ósmej finału, który zostanie rozegrany w niedzielę.

Ośmiornica _ typuje _ rezultaty meczów, wybierając małżę z jednego z dwóch szklanych pojemników. Na jednym przyklejona jest flaga Niemiec, na drugim - kraju, z którym gra reprezentacja Joachima Loewa. Jeśli Paul wejdzie do pojemnika z niemiecką flagą, oznacza to, że wygrywają Niemcy.

Temu spektaklowi w parku wodnym w Oberhausen towarzyszy coraz większe zainteresowanie. Przed meczem Niemcy-Anglia dziennikarze zastanawiali się, czy Paul - który przyszedł na świat w Wielkiej Brytanii - nie postawi jednak na wyspiarzy. Obeznany w futbolu głowonóg zdecydował się jednak na małżę z niemieckiego pojemnika.

Paul sprawdził się już jako ekspert podczas piłkarskich mistrzostw Europy przed dwoma laty. Wówczas trafnie wytypował zwycięzców czterech z pięciu meczów reprezentacji Niemiec.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Najdrożsi piłkarze świata ]( http://manager.money.pl/news/artykul/najdrozsi;pilkarze;swiata,108,0,634732.html )
* [ Deputowani odwołali debatę, bo wolą obejrzeć mecz ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/deputowani;odwolali;debate;bo;wola;obejrzec;mecz,195,0,633795.html )
Tagi: niemcy, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, IAR, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz