Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Parodie Nobla rozdane. Absurdalne

0
Podziel się

Zwyciężyły ziewające żółwie i kopulujące żuki.

Parodie Nobla rozdane. Absurdalne
(MerasZuokas/Youtube)
bDXCaTSJ

W Stanach Zjednoczonych wręczono Ig-noble czyli nagrody za najdziwniejsze lub najbardziej absurdalne odkrycia.

W tym roku nagrodzono prace naukowe na temat ziewania żółwi, ludzkiego wzdychania oraz kopulacji żuków z butelkami po piwie.

Opera na temat składu chemicznego kawy i rzucanie przez publiczność papierowymi samolotami do celu - to tylko niektóre atrakcje tegorocznej ceremonii wręczenia Ig-Nobli. Głównymi bohaterami wieczoru byli jednak nagrodzeni naukowcy - między innymi Japończycy, którzy otrzymali nagrodę w dziedzinie chemii za skonstruowanie alarmu przeciwpożarowego, który rozpyla wasabi czyli ostrą przyprawę do sushi. Zapowiedzieli, że w przyszłym roku zajmą się wykorzystaniem wasabi do zredukowania nieprzyjemnego zapachu butów.

bDXCaTSL

W dziedzinie biologii wyróżniono australijskich naukowców za pracę o brązowych żukach, które próbują kopulować z butelkami po piwie. Ujawnili, że badanie przeprowadzili 23 lata temu i od tego czasu czekali na telefon o nagrodzie.

Pokojową nagrodę Ig Nobla otrzymał burmistrz Wilna Arturas Zuokas, który zmiażdżył transporterem opancerzonym samochód zaparkowany na ścieżce rowerowej. W uzasadnieniu napisano, że idiota blokujący ścieżkę rowerową jest tym samym idiotą niezależnie od tego gdzie mieszka i jakim mówi językiem. W dziedzinie psychologii nagrodzono pracę norweskiego naukowca, który badał kiedy i po co ludzie wzdychają.

Zobacz także: Zobacz jak burmistrz Wilna zasłużył na pokojowego Ig Nobla (AFP, ang.):

Parodie nagród Nobla przyznaje pismo satyryczne wydawane na Uniwersytecie Harvarda. W założeniu wyróżnienia mają otrzymywać naukowcy, których prace _ najpierw wywołują śmiech ale potem zmuszają do myślenia _. W tym roku Ig Noble rozdano po raz dwudziesty pierwszy.

bDXCaTSR
Czytaj o laureatach nagrody Nobla
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t134167.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/dostal;nobla;stracil;posade;w;banku,251,0,787195.html) Dostał Nobla. Stracił posadę w banku Mohammad Junus, twórca systemu mikrokredytów nie jest już szefem Grameen Bank.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t112732.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/urodziny;noblisty;swietuje;w;wiezieniu,204,0,744396.html) Urodziny noblisty. Świętuje w więzieniu Obrońcy praw człowieka upomnieli się ponownie o uwolnienie Liu Xiaobo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t80494.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/order;dla;noblistki;komentarza;nie;bedzie,209,0,741841.html) Order dla noblistki. Komentarza nie będzie Wisława Szymborska odbierze odznaczenie 17 stycznia na Waw
bDXCaTTm
ciekawostki
wiadomości
styl
KOMENTARZE
(0)