Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Pentagon: Wojskowym komputerom grozi atak

0
Podziel się:

Wrogowie USA planują zdalny sabotaż sieci. Służby szykują się do cyberwojny.

Pentagon: Wojskowym komputerom grozi atak
(danhodgett/CC/Flickr)

*Armia otrzymuje sygnały, iż nieprzyjaciele USA planują _ zdalny sabotaż _ w celu uszkodzenia lub zniszczenia amerykańskich wojskowych sieci komputerowych. *

_ - Jeżeli nie będziemy bronić tych systemów, wróg będzie mógł się do nich włamać _ - oświadczył dyrektor Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w Pentagonie i szef niedawno utworzonej tam komórki do spraw wojny w cyberprzestrzeni, generał Keith Alexander. _ _

_ - Nasze ministerstwo obrony musi być w stanie działać swobodnie i bronić swoich zasobów w cyberprzestrzeni _ - mówił generał .

Słowa o _ swobodnym działaniu _ odnosiły się do zastrzeżeń krytyków, którzy podejrzliwie traktują NSA po kontrowersji z monitorowaniem przez tę agencję łączności elektronicznej (telefonów i e-maili) Amerykanów po zamachach z 11 września 2001 roku.

Uczestniczący w panelu ekspert CSIS James A.Lewis powiedział, że nowocześnie wyposażone siły zbrojne potrafią obecnie zniszczyć amerykańskie systemy komputerowe, _ co nie było jeszcze możliwe kilka lat temu _.

Dowództwo informatyczne, którym kieruje generał Alexander, utworzono w Pentagonie w maju z inicjatywy ministra Roberta Gatesa.

Jak napisał w _ Wall Street Journal _ wiceminister obrony William Lynn, ponad 100 agencji wywiadowczych obcych państw próbuje infiltrować amerykańskie sieci komputerowe. W efekcie udało im się dostać do planów wielu rodzajów broni.

ciekawostki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)