Notowania

Przejdź na
internet
08.06.2009 15:20

Piraci w europarlamencie

Szwedzka Partia Piratów zdobyła 7,1 procent głosów i otrzyma miejsce w Parlamencie Europejskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ - TTo fantastycznie! _ - tak na wiadomość o przyznaniu mandatu zareagował Christian Engstrom, główny kandydat Partii Piratów. _ - To pokazuje, że jest w Szwecji wiele osób, które domagają się większej wolności, jeśli chodzi o treści publikowane w internecie. _

Informacje o możliwym sukcesie Partii Piratów pojawiały się w mediach już wcześniej za sprawą przedwyborczych sondaży. Do zwycięstwa w dużym stopniu przyczynił się też głośny proces innych Szwedów - właścicieli serwisu The Pirate Bay, którzy w ostatnich tygodniach elektryzowali opinię publiczną. Mimo zbieżnej nazwy obydwie organizacje nie mają ze sobą nic wspólnego.

Partia Piratów powstała w 2006 roku, jednak w ówczesnych krajowych wyborach zdobyła niecały 1 procent poparcia. W miniony weekend swój głos oddało na nich ponad 7 procent Szwedów.

Piraci zasiądą na jednym z 18 miejsc przeznaczonych dla Szwecji w 785 osobowym składzie Parlamentu. _ - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy by bronić praw naszych obywateli _ - zapowiada Engstrom.

ZOBACZ REPORTAŻ CNN O PORTALU THE PIRATE BAY (ANG.)

Na zdj. Rick Falkvinge, założyciel partii i Christian Engstromr - europoseł

Źródło: Reuters

Tagi: internet, wybory, media, opinia, serwis, proces, parlament, partia, ciekawostki, styl, e-marketing, strategie, lifestyle
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz