Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piratują na potęgę. Bo jest za drogo?

0
Podziel się:

Krajem o najwyższym poziomie piractwa w Europie jest Hiszpania.

Piratują na potęgę. Bo jest za drogo?
(Diego Vito Cervo/Dreamstime)

Krajem o najwyższym poziomie piractwa w Europie jest Hiszpania - twierdzą autorzy raportu opracowanego przez hiszpańskie Obserwatorium Zwyczajów Konsumenta.

Pod tym względem Hiszpania należy też do niechlubnej światowej czołówki. Jak obliczono, z powodu pirackich kopii hiszpański przemysł muzyczny poniósł w ubiegłym roku straty wynoszące ponad 5 miliardów euro.

Zdaniem autorów raportu, na każdych 100 słuchanych w Hiszpanii piosenek, tylko dwie zostały kupione, reszta albo została ściągnięta z internetu albo pochodzi z pirackich kopii płyt. Straty ponosi nie tylko przemysł muzyczny, ale też skarb państwa, bo od nielegalnie ściąganej muzyki nie płaci się podatków - średnio dwóch miliardów euro rocznie. Straty ponoszą również producenci gier, programów komputerowych i filmów.

_ - Trzeba jednocześnie pamiętać, że w ten sposób zarabiają nie artyści, tylko mafiosi _ - podkreśla gitarzysta Manolo Garcia.

Zdaniem konsumentów, przyczyną popularności pirackich kopii są ceny oryginalnych płyt. W Hiszpanii są one niemal dwukrotnie wyższe niż w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej o kłopotach z piractwem
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t74797.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/sciagneli;1;2;mld;piosenek;nielegalnie,50,0,737074.html) Ściągnęli 1,2 mld piosenek. Nielegalnie Najnowsze dane pokazują, że internetowe piractwo w Wielkiej Brytanii ma się dobrze.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/164/100260_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-rozrywka/sprzedaz-plyt-przenosi-sie-do-sieci,0,963282.html) Sprzedaż płyt przenosi się do sieci Fani muzyki wybierają elektroniczne wersje albumów muzycznych. Wirtualne utwory już dzisiaj mają 26 procent udziału w światowym rynku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)